Skip to main content

Yangından geriye gözyaşı kaldı

Muş Haber Fotoğrafı

  Bir oğlu askerde olan, iki küçük çocuğuyla sobalı evinde hayata tutunmaya çalışan Ayten Durmaz, evinin yangın nedeniyle kullanılamaz hale gelmesiyle adeta yıkıldı.

Üç gün önce çocuklarını uyuttuktan sonra uykuya dalan Durmaz, gece 02.00 sularında evin iki odası ile mutfak ve banyosunu kaplayan dumanla uyandı. Yorganının alev almış olduğunu fark eden Durmaz, can havliyle kendisini çocuklarının odasına attı.

Çocuklarını, yataklarına kadar sıçrayan alevlerin arasından kurtarmayı başaran Durmaz, iki çocuğuyla birlikte evin bahçe duvarını kıran komşuların yardımıyla kurtulmayı başardı.

Gece meydana gelen olayın ardından hemen ihbar üzerine harekete geçen itfaiye ekipleri, yangının diğer evlere sıçramasını önleyerek kontrol altına almayı başardı. Soba bacasının tıkanması nedeniyle çıktığı düşünülen yangından geriye anne Durmaz´ın gözyaşları ve harabe bir ev kaldı.  

Oğluna Haber Veremedi Gaziantep Islahiye´de vatani görevini yapmakta olan oğluna üzülmesin diye haber veremeyen acılı anneye ve çocuklarına, yardımsever komşuları Kamile Selen kapılarını açtı. Soğuk kış gününde üç günden bu yana komşusunda kalan Durmaz, yangın nedeniyle evin camlarının patladığını ve komşularının kilitli bahçe kapılarını kırmasıyla kurtulduklarını söyledi.Durmaz o korku dolu geceye ilişkin: Uyandığımda mayışmıştım ve bir türlü kendime gelemedim. Televizyonun sesi geliyordu ama bir türlü kendime gelemiyordum. Televizyona bakıyordum ama göremiyordum.

O kadar çok duman vardı. Göz gözü görmüyordu zorla uyandım. Bir baktım ki kanepe tamamen tutuşmuştu. Oğlum hemen yanında uyuyordu onu kaldırdım ve kendimi şaşırdığım için banyoya girdim. Kızlarımda oda da yatıyordu. Kızları çıkardım ve dışarı çıkmamızla camların kırılması ve yangının olması tamamen iki dakika sürdü. Sonra itfaiyeyi aradık.

Komşular gelip kapıyı kırdı bizi oradan çıkardılar ifadelerini kullandı. Durmaz, yetkililerden yardım istediklerini sözlerine ekledi.   Belki hepimiz dumandan ölürdük Alevlerin evin büyük bölümünü sarmasına rağmen dumanın etkisiyle derin bir uykuya daldığını ifade eden Durmaz: Büyük oğlum askerde, bir oğlum ve bir kızım ise buradalar. Misafir olan bir yeğenim kız vardı ve evde 4 kişi kalıyorduk. Zaten ev kullanılmaz durumda, hamdu senalar olsun zaten çocuklarıma bir şey olmadı.

O anda uyanmasaydım belki hepimiz dumandan ölürdük. Yorganım ve yatağım tamamen yanmıştı. Oğlum Gaziantep İslahiye´de asker zaten ona söylemedim duyarsa çok kötü olur üzülür zaten benim tek dayanağım odur benim tek yaşama sebebimde odur şeklinde konuştu. Mağdur komşusuna evinin kapılarını açan Kamile Selen ise: Gece zaten telefon sesiyle uyandık. Abla yetiş yetiş evimiz yanıyor´ dedi. Yetiştik geldik kapıyı kırdık, camları kırdık ve çocukları kurtardık. Artık devletimiz büyüktür, inşallah bunlara yardım ederler. Kadın duldur, çocuğu askerdir. O çocuğun hatırı için olsa da yardım etsinler dedi.

Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri