2. Amatör müsabakalarında yaşanan soyunma odası sıkıntısı ile ilgili açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Süreyya Yağlıoğlu, “soyunma odalarının açılmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak, 10 dakikalık bir gecikme yaşanmıştır” dedi

İkinci amatör müsabakalarının başlaması ile birlikte gün yüzüne çıkan soyunma odası sıkıntısı çözüm bekliyor. Sporcuların iddialarına istinaden açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Süreyya Yağlıoğlu, soyunma odalarının kapalı olmadığını, Kamp Eğitim Merkezi bünyesinde 2 soyunma odası bulunması nedeni ile bazı sıkıntılar yaşandığını söyledi.

Soyunma odalarının sporculara açılmamasının söz konusu olmadığını belirten Yağlıoğlu, “bilindiği gibi, önceki hafta sonu 2. amatör futbol müsabakaları başladı. Takımlarımızın katılımı ile başlayan 2. amatör müsabakalarında ufak tefek bazı aksaklıklar olduğunu kabul ediyoruz. Kamp eğitim merkezimiz bünyesinde bulunan 2 soyunma odasının açılmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Sadece 10 dakikalık bir gecikme yaşanmış, bu gecikme de maç başlamadan önce giderilmiştir” dedi.

SOYUNMA ODALARI TAKIMLARA TAHSİS EDİLDİ
Kamp Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan soyunma odalarından bir tanesinin işitme engelliler futbol takımına diğerinin ise U 16 müsabakalarında şampiyon olan Yeni Muşspor takımına tahsis edildiğini belirten Yağlıoğlu, “maalesef adı geçen takımlarımızın çalışma yapacakları tesisleri yok. Bu nedenle hem işitme engelliler takımına hem de U 16’da şampiyon olan Yeni Muşspor takımına soyunma odalarını tahsis ettik. Müsabakaların oynandığı tarihlerde soyunma odalarının anahtarları bu takımlarımızın sorumlularına verilmişti. 2. Amatör müsabakalarının oynanacağı günden önce bu takımların sorumlularına anahtarları getirip teslim etmeleri yönünde çağrıda bulunulmuş ancak, sorumlular o güne kadar anahtarları getirip teslim etmemişlerdir. Dolayısıyla maç günü ufak bir sıkıntı yaşanmıştır. Ancak iddia edildiği gibi soyunma odalarının sporculara açılmaması gibi bir durum söz konu değildir” dedi.

2 SOYUNMA ODASI YETERSİZ
Muş’ta gerçekleştirilen birçok futbol müsabakasının açık suni sahada oynandığını belirten Yağlıoğlu, mevcut iki soyunma odasının yetersiz olduğunu belirtti. Önceki gün meydana gelen sıkıntı ile iyice gün yüzüne çıkan soyunma odası sıkıntısının çözülmesi için yeni soyunma odalarına ihtiyaç olduğunu belirten Yağlıoğlu, “maçlar yapıldığı zaman 2 takım soyunurken, diğer iki takım soyunma odalarının boşalmasını bekliyor, bazen Kamp Eğitim Merkezinin diğer odalarında soyunmak zorunda kalıyorlar. Hal böyle olunca da bu gibi sorunların meydana gelmesi kaçınılmaz oluyor. Bu işin çözüme kavuşması için yapılması gereken tek şey yeni soyunma odalarının yapılmasıdır. Bunun içinde girişimlerimize başlamış bulunmaktadır” dedi.
 Muş`un Sesi Gazetesi