Yurdun batı kesimlerinin, yarın Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinde gelen yağışlı bir havanın etkisine gireceği, yağışların hafta sonuna kadar kuzey, iç ve doğu bölgelerde etkisini sürdüreceği bildirildi.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın Marmara’nın batısı ve kıyı Ege’de yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların, Çarşamba günü Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında devam edeceği, hava sıcaklığının yarın yurdun batı kesimlerinden başlamak üzere hafta sonuna kadar tüm yurtta azalacağı tahmin ediliyor.

Yağışların Çarşamba günü genellikle yağmur ve sağanak, Trakya ile akşam saatlerinde itibaren Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile iç Ege’de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Perşembe günü, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu ve güneydoğu Anadolu ile Afyon ve Kütahya çevrelerinde devam edecek yağışların, Cuma günü Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Kuzey Ege’nin iç kesimlerinde süreceği tahmin ediliyor.

Yağışların Perşembe ve Cuma günleri, hava sıcaklığında beklenen azalmayla birlikte Karadeniz’in iç kesimleri, iç Anadolu’nun kuzeyi, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Afyon ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yurdun iç ve doğu bölgelerinde Perşembe gününden itibaren beklenen kar yağışları ile hava sıcaklığındaki azalmaya bağlı olarak yaşanabilecek buzlanma ve don olayının oluşturacağı olumsuz şartlara karşı sürücüler, ilgililer ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.  Kaynak: Kanal D

 NULL