Muş Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Milletvekilleri Kiler ile Demiröz ve araçta bulunan Kerem Alaboğa’nın yarın sabaha kadar gözetim altında tutulacaklarını bildiren Başhekim Op. Dr. Ömer Önal, “Yaralı olan Milletvekilleri ve beraberindeki vatandaşın sağlık durumlarında herhangi bir sıkıntı yok. Kırık ve çıkıkları bulunmuyor. Tedbir amaçlı yarın sabaha kadar hastanemizde gözetim altında tutacağız. İstemeleri halinde taburcu edebiliriz.”dedi.

AK Parti Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, A. A Muhabirine şunları söyledi: “Sağlık durumumuzda herhangi bir sıkıntı yok. Doktorlarımızda bu yönde karar verdiler. Kazanın etkisi ile vücudumuzun bazı bölgelerinde hafif şiddetli ağrılar var. Bunların geçici olduğunu söylediler. Ancak kamuoyunun dikkatini şu noktaya çekmek istiyorum. Bölgede yoğun kar yağışı sebebi ile bir afet yaşanıyor. Biz milletvekilleri olarak bunu afet olarak değerlendiriyoruz. Vatandaşlarımızın da tedbirli olmaları gerektiğini düşünüyoruz.”

Milletvekili Vahit Kiler ise, kazanın büyük olduğunu ama şans eseri herhangi bir yaralanmanın meydana gelmediğini söyleyerek, “Yaşadığımız kazanın boyutu oldukça büyüktü. Ancak bizde ve arkadaşımızda ciddi bir sıkıntı söz konusu değil. Buna şükrediyoruz.”diye konuştu.

Öte yandan araçta bulunan AK Parti Bitlis İl Başkanı Fatih Kadrioğlu ve makam şoförü Hasan Bozguş’un kazadan yara almadan kurtuldukları öğrenildi.

Kaza ile ilgili soruşturmanın devam ettiği edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Olay

Muş’ta içinde bulundukları otomobilin devrilmesi sonucu AK Parti Bitlis milletvekilleri Vahit Kiler ve Vedat Demiröz’ün de arasında bulunduğu 3 kişinin hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

Muş-Bingöl karayolu Köprüköy mevkisinde AK Parti Bitlis İl Başkanı Fatih Kadirioğlu’na ait, Hasan Bozgüç’ün kullandığı 34 FA 0013 plakalı otomobil, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada otomobilde bulunan AK Parti Bitlis milletvekilleri Vahit Kiler ve Vedat Demiröz ile yanlarındaki Kerem Arabağ adlı kişi yaralandı. AK Parti Bitlis İl Başkanı Kadirioğlu ile sürücü Bozgüç ise kazayı yara almadan atlattı.

 

 

 Şark Telgraf Gazetesi