Skip to main content

Vatandaş toplu taşımada düzenleme istiyor..

Muş Haber Fotoğrafı

Şehir içi toplu ulaşımda yaşanan sıkıntılardan dolayı, yetkililere göndermede bulunan, vatandaşların sesine kulak veren Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, sıkıntıların elde olan imkânlarla giderilemeyeceğini, fakat ileriki zamanlarda toplu ulaşımda yaşanan bu sıkıntıların son bulacağının sözünü verdi.

Şehrin trafik sorununun ciddi anlamda sıkıntı yaratmasından dolayı vatandaşların sıkıntılarına hak verdiğini belirten Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, maddi imkânsızlıklardan dolayı var olan bazı sorunlar gibi şehir için toplu ulaşımı sağlayan araçların yaşatmış olduğu sıkıntılara da çözüm üretemediklerini kaydetti. Toplu ulaşımda yaşanan sıkıntıların giderilmesini isteyen vatandaşlar ise , “ bizler Belediye Başkanımızın bu sorunumuzu çözmesini istiyoruz. Fakat kendisi imkânsızlıktan yakınıyor. Belediyemizin maddi sıkıntılar içerisinde olduğunu biliyoruz. Ama bu şehirde yaşayan vatandaşlar olarak toplu ulaşımda yaşanan sıkıntıların giderilmesini istiyoruz” şeklinde konuştular. Dolmuşların vatandaşlar üzerindeki olumsuz etkilerinden yakınan Muş halkı özellikle Şoförler ve Otomobilciler odasının duyarsızlığından dert yanarak, keyfi uygulamalardan dolayı yaşamış oldukları sıkıntıların bir son bulmasını istiyorlar. Dolmuşların indirme ve bindirme yerlerinin belli olmamasından ötürü bir hayli sıkıntı yaşadıklarını kaydeden vatandaşlar yetkililerden duyarlılık beklediklerini kaydederek, dolmuşların toplu ulaşımda vatandaşlar üzerinde yaratmış oldukları sıkıntılara birilerinin dur demesini beklediklerini ifade ettiler.

“ELDE OLAN İMKÂNLARLA DÜZENLEME YAPACAĞIZ”

Vatandaşların sıkıntılarına duyarlılık gösteren Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede ise, “ yaşanan sıkıntıların farkındayız. Fakat halkımda biliyor ki şuan imkânım yok. Yapmış olduğumuz trafik komisyonu toplantılarında İl Emniyet Müdürümüz de bu sıkıntıları defalarca dile getirdi ve çözüm yolları gösterdi. Bizler bazı şeylerin rayına oturmasını bekliyoruz. Dolmuşların vatandaşlara yaşatmış oldukları sıkıntıları her zaman olduğu gibi yine Belediyemizin kısıtlı imkânları ile halletmeye çalışacağız” dedi. Toplu ulaşımın düzene girmesi için levha koymak yer belirlemek gibi bazı hususların zamanla yerine getirileceğini dile getiren Başkan Dede, şuanda bu gibi konuların giderilmesi için elverişli imkânlara sahip olmaları gerektiğini fakat elde olan imkânlar ile yaşanan bu sıkıntıların ilk etapta giderilemeyeceğini vurguladı. Toplu ulaşımda yaşanan sıkıntıların giderilmesinin kolay olmayacağını dile getiren Dede, “ sıkıntıların giderilmesi göründüğü kadar kolay değil. Ben trafik akışını düzene koymak veya bazı güzergâhlarda köylerden gelen araç keşmekeşliğini düzene getirmek için zabıta çalıştırıyorum. Benim zabıtalarımın hepsi işçi kadrosunda kanunen işçiyi zabıta olarak çalıştırmak suçtur. Ama ne yazık ki yeterli sayıda personelim de yok. Buyurun işin içinden siz çıkın. Ama yinede ben vatandaşlarım için elimden gelen her şeyi yapıp bu sorunu da çözüme kavuşturacağım” şeklinde konuştu.

 Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri