Varto`da geçtiğimiz günlerde yağan kar sebebiyle kırılan ve haberleşmenin kesilmesine sebep olan telefon direklerinin hala kaldırılmadığı, onarım yapılmadığı bildirildi. Yağan kar yüzünden Hürriyet Mahallesi’nde devrilen veya kırılan Telekom’a ait ağaç direkler günlerdir olduğu gibi duruyor.

Bölge halkının telefonlarının kesilmesine de sebep olan direklerin olduğu gibi kalması tepkilere sebep oluyor. Mahalle sakinlerinden Mustafa Tekin, durumu Varto Telekom Şefliği’ne bildirmelerine rağmen sorunun çözülemediğini anlattı. Günlerdir telefonlarının da kesik olduğunu herhangi bir yetkilinin konuyla ilgilenmediğini belirterek sıkıntılarını dile getiren Tekin, “Yaklaşık 8-10 gün önce kar yağdı. O gün direk kırıldı ve direği bile yol kenarına kendim iterek getirdim. Bunun üzerine birkaç defa Telekom Şefliği’ne direklerin kırıldığını ve bu yüzden de telefonlarımın kesik olduğunu bildirdim. Bana ‘Elemanımız yok, olduğu zaman yapacağız’ dediler” dedi.

İlçe Telekom Şefi Veysi Baba ise elemanlarının annesinin vefatından dolayı izinli olduğunu, hafta sonuna kadar sorunu çözeceklerini söyledi.

 NULL