Skip to main content

Vali Yavuz’dan seçim açıklaması

Muş Haber Fotoğrafı

Tablet dağıtım töreni kapsamında TOBB Sosyal Bilimler Lisesi’ni ziyaret eden Vali Yavuz, burada gazetecilerin seçimle ilgili sorularını cevaplandırdı. Seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleştirildiğini vurgulayan Vali Yavuz, 2 yerde sandık başkanlarına müdahale edildiğini ve bununla ilgili gerekli yasal işlemlerin devam ettiğini söyledi. Seçimlerde 5 bin 500 güvenlik görevlisinin görev aldığını dile getiren Vali Yavuz, 846 sandıkta 222 bin dolayında seçmenin sandığa gittiğini ve hür iradelerini sandığa yansıttığını belirtti. Devlet olarak en önemli görevlerinin, vatandaşın herhangi bir baskı ve tehdit altında kalmadan özgür ve hür iradesini sandığa yansıtmak olduğunu ifade eden Yavuz; Bu kapsamda almış olduğumuz tedbirler gerçekten etkili olmuş ve vatandaşımız güvenli bir seçim yaşamıştır. Özellikle güvenli seçimin yapılmasında başta güvenlik birimlerimizi ve sandıkta görev alan güvenlik güçlerimiz ve Muş halkına teşekkürü bir borç bilirim dedi.

Bundan böylede Muş’ta huzur ortamının devamı noktasında tedbirlerin artarak devam edeceğini dile getiren Yavuz, Ümit ediyorum ki demokrasimizin pekişmesi anlamında gelişmesi ve serpilmesi anlamında 1 Kasım tarihinde yapılan seçimler fevkalade bir demokratik olgunluk içerisinde geçmiştir. Bu olgunluğun artarak devam etmesi en büyük dileğimiz ve temennimizdir. Her bir vatandaşımızın vatandaşlık hakkını ve sorumluluğunu yerine getirmesi en büyük dileğimizdir. Bununla ilgili geçmişte çağrılarda bulunduk diye konuştu.

7 Haziran seçimleriyle ilgili şikâyetlerin olduğunu belirten Vali Yavuz, Bulanık, Varto ve bazı merkez köylerin blok halinde oy kullanıldığının tespit ettiklerini söyleyerek şöyle konuştu; Muş ilinde insanlar geçmişte 7 Haziran seçimleri ile ilgili şikâyetler vardı. Sıkıntılar ve sorunlar vardı. Bunlarla ilgili adli takibatımız devam ediyor ve bundan böyle hiç kimse blok halinde oy kullanma cesaretini gösterebileceğini sanmıyorum. Özellikle Varto’da, Bulanık’ta bazı merkez köylerimizde blok halinde oyların kullanıldığını tespit ettik. 7 Haziran seçimlerine ilişkin şu anda adlı takibat devam ediyor. Ve bunları bir kaç kişinin el ürünü olduğuna dair de polis kriminal laboratuarın raporları var. Bu kişilerin yakın zamanda hak ettikleri cezayı göreceklerdir.

Muş’ta operasyonlar aralıksız olarak 7 gün 24 saat devam edeceğini de ifade eden Yavuz; Terör örgütü mensupları silahlarını gelip bize teslim edinceye kadar net bir şekilde söylüyorum bu şehirde hiç bir şekilde operasyon bitmeyecektir. Sadece bölücü terör örgütü dağ kadrosuna yönelik değil biliyorsunuz. Öz yönetim birimi dâhil şehir ve köy komiteleri dahil olmak üzere ve bunların uzantısı olan iş dünyası dahil olmak üzere PKK terör örgütüne yardım yataklık eden, destekleyen ve unvanı, adı her ne olursa olsun operasyonlarımız devam edecek. Biz bu şehirde huzuru ve güveni mutlak surette sağlayacağız. Ve gördüğünüz gibi vatandaşımızın büyük bir memnuniyeti ve mutluluğu var çünkü biz vatandaşlarımızın şevketle kucaklarken vatandaşımızın can ve mal emniyetine kast eden hainlere karşı da gerekli cevabı veriyor ve operasyonlarımızı yapıyoruz. O yüzden buradan herkese bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Lütfen şiddetle aranıza mesafe koyun. Şiddeti bir yöntem olarak belirleyenlere net bir hayır cevabımız olsun. Korkup sinmenin hiç bir faydası olmadığın gördük, test ettik. Dolayısıyla biz vatanını milletini seven birlik ve kardeşlikten yana olan tüm halkımızın yanındayız. Ve yanında olmaya devam edeceğiz şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri