Muş Vali Yardımcılığı görevine atanan Mehmet Ünal ile Yaşar Güneş görevlerine başladı.
İçişleri Bakanlığı’nın 29 Eylül 2005 tarihindeki kararnamesiyle, Antalya’nın Akseki İlçesi’ndeki kaymakamlık görevinden Muş Vali Yardımcılığı görevine atanan Mehmet Ünal ile Ağrı’nın Diyadin İlçesi kaymakamlığı görevinden Muş Vali yardımcılığına atanan Yaşar Güneş, görevlerine başladı.


Mehmet Ünal ile Yaşar Güneş, yaptıkları açıklamada kendilerinin devlet memuru olduklarını ve verilen görevi başarı ile yerine getirebilmek ve Muş’a yararlı olmak için çalışacaklarını söyledi.


Muş’ta yeni göreve başlayan vali yardımcısı Mehmet Ünal, 10 Mart 1966 tarihinde Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde doğdu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1990-1991 yılında askerlik görevini asteğmen olarak tamamladı. 1992 yılında kaymakam adayı olarak başladığı görevini Antalya Akseki Kaymakamı olarak yürütürken, İçişleri Bakanlığı’nın 29 Eylül 2005 tarihindeki kararnamesiyle Muş Vali Yardımcılığı görevine atanan Mehmet Ünal evli ve iki çocuk babasıdır.


Ağrı’nın Diyadin İlçesi Kaymakamlığı görevinden Muş Vali yardımcılığına atanan Yaşar Güneş de, 24 Mayıs 1977’de İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı.1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Mayıs 2000’de Kırklareli’nde Kaymakam adayı olarak meslek hayatına başladı. Kastamonu-Azdavay ve Trabzon-Köprübaşı ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı.


Eylül 2001-Mart 2002 tarihleri arsında İngiltere’de 6 aylık bir dil öğrenimi gördü. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim Bilimleri alanında Yüksek Lisansını tamamladı ve 2003 yılı Nisan ayında Ordu-Kabadüz ilçesine asil kaymakam olarak atandı. 2003 yılı Ekim ayından itibaren Ağrı-Diyadin Kaymakamlığı görevi yürütürken Muş Vali yardımcılığı görevine atanan Yaşar Güneş, evli ve İngilizce bilmektedir.

NULL