Çınar’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Sahip olduğumuz yegâne zenginlik olan sağlığımızın korunması ve hastalandıktan sonra normale dönmesi amacıyla; şartlar ne olursa olsun, büyük emek ve özveri ile çalışan sağlık personelimiz, özellikle ilimiz gibi zor şartlara sahip bölgelerde de gerçekleştirmiş oldukları çalışmalarla en büyük takdirleri hak etmektedirler.
Kar, kış demeden; yılın her günü, günün her saati görev yapan sağlık personelimizin, hoşgörülü tutumları ve mesleklerine duydukları bağlılık onların başarıları kadar, insanımızın gönlündeki sevgilerini de kat kat artırmaktadır.
Ülke ve devlet olarak gerçekleştirdiğimiz tüm hizmetlerimizde benimsemiş olduğumuz “İnsan Odaklı Hizmet” anlayışı ve sağlık alanında yapılan yeni yatırımlarla, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimi önündeki bütün engeller ortadan kalkmaktadır. Açılan hastaneler, sağlık ocakları ve aile hekimliği uygulaması ile vatandaşımıza ihtiyaç anında, eksiksiz müdahale edebilmekteyiz. Aile hekimliği uygulaması ile doktor arkadaşlarımız köylere kadar gitmekte, gerektiğinde vatandaşlarımızın bakımlarını evlerinde gerçekleştirmektedirler.
Hekimlerimizin ve sağlık personelimizin hak ettikleri şartlarda sağlık hizmeti sunma imkânına kavuşmaları, en öncelikli planlarımız arasındadır.
Bu vesile ile sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir Türkiye dileği ile hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart “ Tıp Bayramını “ kutluyor; çalışmalarında başarılar diliyorum”

 Muş`un Sesi Gazetesi