Skip to main content

Vali Bektaş; Muş gelişiyor

Muş Haber Fotoğrafı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Sağlık Bakanlığı’nın işbirliği ile Muş’ta yaptırılacak olan 300 yataklı 400 kişi kapasiteli Devlet Hastanesinin temel atma töreninde konuşan Vali Erdoğan Bektaş, Muş’un giderek geliştiğini ve gelişmeye devam ettiğini kaydetti.

Muş-Bitlis Karayolu güzergâhında yaptırılacak olan hastanenin temel atma törenine Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Vali Erdoğan Bektaş, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, AK Parti Mersin Milletvekili Ömer İnan, Ak Parti Muş Milletvekili Medeni Yılmaz, Belediye Başkanı Necmettin Dede, Emniyet Müdürü Süleyman İlhan Acaröz, AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

VALİ’DEN DEDE’YE TEŞEKKÜR
Hastanenin yapılacağı arsayı tahsis eden Belediye Başkanı Necmettin Dede’ye teşekkür ederek konuşmasına başlayan Vali Erdoğan Bektaş, “Bugün burada bu mutluluğu yaşarken, en başta Belediye Başkanı Sayın Necmettin Dede’ye ve encümenlerine teşekkür etmek istiyorum” dedi.

DEVASA YATIRIM
Yeni yaptırılacak olan hastanenin 56 milyon TL bütçesi olduğunu hatırlatan Vali Bektaş, “Bir fikir oluşturması açısından şunu belirtmeden geçemeyeceğim. İl Özel İdaresinin 2010 yılı bütçesi 26 milyon TL iken, yeni yapılacak olan Muş Devlet Hastanesinin bütçesi tam 56 milyon TL’dir. Bu rakam bile bu devasa eserin ne derece önemli bir yatırım olduğunu ortaya koymaktadır” dedi.
İlçelerde yeni yapılacak olan hastanelerle ilgili olarak konukları kısaca bilgilendiren Vali Erdoğan Bektaş, “Bu güzel yatırımın yanı sıra Bulanık ilçemizde, Bulanık Devlet Hastanesinin yapım işi devam etmekte, yine Varto Devlet Hastanemizin proje çalışmaları tamamlandı ve kısa bir süre içerisinde ihale işlemleri gerçekleştirilecek. Eskiden 27 uzman hekim bulunan Muş’ta şu anda 127 uzman hekimimiz görev yapmaktadır. Bunların yanı sıra 13 uzman hekimimiz de özel hastanelerde görev yapmaktadır. Küçük bir ilçede bile bir pratisyen hekim bulmanın ne kadar zor olduğunu en iyi bilenlerden biri olarak, bugün gelinen noktanın ne kadar büyük önem arz ettiğini çok biliyorum” diye konuştu.

BUGÜN İHRACATTAN BAHSETMEK BÜYÜK BAŞARIDIR
2 yıl öncesine kadar Muş’ta ihracatın yok denilecek kadar az olduğuna dikkat çeken Vali Bektaş, Muş’taki ihracatın giderek arttığını söyledi. 2008, 2009 ve 2010 yılı ihracat rakamlarını açıklayan Vali Bektaş konuşmasına şöyle devam etti: “Son yıllarda, sağlık alanında olduğu gibi yatırım ve istihdam alanında da büyük gelişmeler yaşanıyor. Eğitimde, sağlıkta, sanayileşmede çok güzel adımlar atılıyor. Şüphesiz ki, bunda tüm şehrin katkısı olduğunu söylemek gerekiyor. Bu güzel tabloya, yeni yapılacak olan Muş Devlet Hastanesinin de eklenmesi şehrimize yeni bir çehre kazandıracaktır. Muş gelişiyor, gelişmeye devam ediyor. Bu gelişme sürecinde katkısı olan herkesi, tek tek tebrik ediyor, her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni yapılacak olan devlet hastanesinin halkımıza hayırlar getirmesini diliyorum”. Muş`un Sesi Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

İglo’dan otantik çay ocağı

Muş bir çay ocağı kardan iglo yaparak müşteri çekmeye başladı. Muş’ta çay ocağı işleten…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…