Skip to main content

Üretmeyen toplumun geleceği yoktur

Muş Haber Fotoğrafı

Vali Seddar Yavuz, eski tekel depolarında yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Burada faaliyet gösteren işyerlerini tek tek gezen Vali Yavuz, yapılan çalışmalar ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Vali Yavuz, burada yaptığı konuşmada, Tekel depolarımızı ve sanayi tesislerimizi ekibimizle beraber yerinde inceleme fırsatı bulduk. Memnuniyetle müşahede ediyoruz ki Muş sanayide belirli bir mesafe kat ettiğini ve epey bir üretim alanına sahip olduğunu görüyoruz. Burada yaklaşık 400 çalışanı bulunan bir tekstil fabrikasını gezdik. Bunun dışında yeni açılan bir kablo fabrikasında incelemelerde bulunduk. Önümüzdeki süreçte Muşun çok daha iyi ivme kazanacağını, özellikle sanayi, istihdam ve üretim noktasında iyi bir seviyeye geleceğini değerlendiriyor ve düşünüyoruz dedi.

Muşun bir huzur kenti olduğunu sürekli dile getirdiklerini söyleyen Vali Yavuz, Bu huzurun da istihdama ve sanayiye olumlu katkılar sunacağını değerlendiriyoruz. Çünkü özellikle ulaşım imkanlarının en üst seviyede olması, tarım arazilerinin geliştiği ve bir taraftan Bingöl diğer taraftan Bitlisin merkezi halinde bulunması ile coğrafi konum avantajı bulunmaktadır. Özellikle çok iyi bir havaalanımızın bulunması ve 150 bine yakın yolcu kapasitesi ile üretim ve istihdam açısından çevre illere göre bir avantaj sağlıyor. Bu avantajı iyi bir şekilde kullanmayı düşünüyoruz ifadelerini kullandı.

Üretim ve istihdam hükümetimizin de en önemli hedeflerindendir diyen Vali Yavuz, Sanayinin geliştirilmesi noktasında çalışmalarımız var. Ümit ediyorum önümüzdeki süreçte böylesine genç ve üretme sevdalısı kardeşlerimizin ilimizi tercih edeceklerini düşünüyorum. Ayrıca tekstil kent ile ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Bunun dışında organize sanayi sitesini de gezme fırsatımız oldu, orada da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından çok ciddi desteklerin verildiğini gördük. Oraya yaklaşık 90 milyonluk bir ödeme yapılmış. Dolayısıyla şu ana kadar 91 adet proje destekleniyor. IPARD I ve IPARD II kapsamında TKDKnın önemli destekleri var. Bununla beraber DAKAnında bu konuda önemli destekleri bulunmaktadır. Önümüzdeki süreçlerde yenilenebilir enerji ile ilgili çalışmalarımız var. DAP İdaresinin buna ilişkin destekleri söz konusu olacak. Hepinizin bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti son 13 yıl içerisinde büyük bir kalkınma hamlesi gerçekleştirmiştir. Büyük bir devrim gerçekleştirmiştir. Bu devrimin her alanda biçimlendirildiğini hep beraber görüyoruz. Bir kez daha buradaki girişimcilerimizi ve bu girişimcilerimizin ilimizi tercih etmesini sağlayan o günkü Valilerimizi ve değerli yöneticilerimizi tebrik etmek istiyorum. Önümüzdeki süreçte ilimizi hep beraber daha iyi bir seviyeye taşımak zorundayız. Üretmeyen toplumun geleceği yoktur. Dolayısıyla üretmeliyiz. Tekel depolarımızdaki bu manzara bizleri geleceğe dair daha da teşvik etti. Daha iyi günler bizi bekliyor şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri