Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademik personeli ve öğrencilerinden 80.Yıl Çocuk Yuvası’na anlamlı ziyaret Yuvaya yapılan ziyarette Yrd. Doç. Dr. Nurullah Ulutaş, Yrd. Doç. Dr. Serdal Seven, Yrd. Doç. Dr. Muhsin İncesu, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Erdoğan ve Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri yer aldı.

     Yuva çocuklarına öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından hediyeler verildi. Yurt çocuklarına Eğitim Fakültesi akademik personelleri ve öğrencileri tarafından dağıtılan çeşitli hediyelerin yanı sıra pasta ve içecek dağıtımı da gerçekleştirildi.    

Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nurullah Ulutaş, Bu çocuklar hepimizin. Üniversite olarak bu masum yüzlerin hep gülmesi için rektörümüzün öncülüğünde tüm imkânlarımızla seferber olacağız. Bu güzel yürekler bizim geleceğimizdir.” dedi.

Ardından Yuva Müdürü M. Suat Ertuğrul “Yuvadaki çocuklar umumiyetle öksüz ve yetim; ancak burada onlara aile sıcaklığı yaşatmaya; anne baba şefkati ile yaklaşmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız örgün eğitime devam ediyor, okul bittikten sonra da devlet korumasında devlet kadrolarına yerleştirileceklerdir.” dedi. Günaydın Muş Gazetesi