Skip to main content

Üniversite dönüm noktası

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında MŞÜ ailesine katılan öğrencilerle Kongre Merkezinde ile Teknik Bilimler Kongre Salonunda bir araya geldi.

Her sene düzenlenen Öğrenci Buluşmaları´ programına Tüm Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Erdoğan, Fakülte Dekanları, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları Müdürleri, akademik ve idari personelimiz iştirak etti.

Akademisyenler Öğrencileri Evlatlarından Ayırt Etmemeli´ Prof. Dr. Polat, öğrencilere hitaben gerçekleştirdiği konuşmasında öğrencilerin Muş´ta olmalarından dolayı memnuniyet duymaları adına üniversite yönetimi olarak ellerinden geleni yapacaklarını bildirdi. Konuşmasında akademisyenlerin öğrencilerini evlatlarından ayırmadan hareket etmeleri gerektiğini belirten Rektör Polat, üniversite olarak son olarak gerçekleştirilen ÜNİDAP Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı dahil yapılan tüm çalışmaların öğrencilerin geleceği ve başarısı adına olduğunu ifade etti. Dil Öğrenin´ Öğrencilerin eğitim süreleri boyunca sıkıntılarını, eleştirilerini ve iltifatlarını üniversite yönetimi dahil tüm ilgili birimlerle paylaşmaları konusunda rahat olmalarını isteyen Rektör Prof. Dr. Polat, kendisine de mail üzerinden ulaşabileceklerini aktardı. Her daim hizmetin gayrete tabi olduğunu ve gayret ederek başarıya ulaşılabileceğini belirten Prof. Polat, artık gençlerin bilimin güzelliğiyle ilgilenmesini, belirlenen hedefleri gerçekleştirmek adına çaba sarf etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Üniversite sıralarında iken dikkat edilmesi gereken hususlara değinen Rektör Polat, bunların ilk sırasında yabancı dil öğrenmenin geldiğini, diğerlerinin de sanat, spor gibi dallarda kendini geliştirmek olduğunu vurguladı. Seminer ve Konferanslara Katılın´ Prof. Dr. Polat, özellikle devamsızlık konusuna ciddi yaklaştıklarını, eğitim öğretimle ilgili yönetmeliklere de öğrencilerin hâkim olmasının kendilerine büyük kolaylıklar sağlayacağını kaydetti.

Üniversitede gerçekleşen seminer ve konferanslara da mutlaka katılınması gerektiğine dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Polat, öğrencilerin seminer ve konferanslarda duyacakları bir cümlenin bütün hayatlarını değiştirebileceğinin üzerinde durdu.  Son olarak öğrenci Konseyi seçimlerine değinen Rektör Polat, öğrencilerden seçimlere gerekli katılımı göstermelerini ve adil şekilde bir seçim yürütülmesini talep etti. Öğrencilerden gelen soruların Rektör Polat, tarafından cevaplandırılmasıyla sona eren programın ardından öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri