İstanbul ve Ankara’da Van’a giden iki uçak olumsuz hava şartları sebebiyle Muş Havaalanı’na iniş yaptı.
Türk Hava Yolları’nın (THY) Ankara-Van ve İstanbul-Van seferlerini yapan iki yolcu uçağı hava muhalefeti nedeniyle Muş Havaalanı’na iniş yaptı.
Van’daki kötü hava şartları sebebiyle İstanbul-Van ve Ankara-Van seferlerini yapan THY uçakları Muş Havaalanı’na yönlendirildi. Muş’a iniş yapan uçakların yolcuları Muş’tan otobüslerle Van’a gönderildi.

Alınan bilgilere göre, Ankara-Van seferini yapan TK-4988 sefer sayılı THY uçağı, ile İstanbul-Van seferini THY uçağı Van’daki olumsuz hava koşulları nedeniyle Muş Havaalanı’na indi. Uçaklarda bulunan yaklaşık iki yüz yolcu yolcunun, kendi imkanları ile Van’a gittikleri belirtildi.

Muş’a indikten sonra karayolu ile Van’a gitmek zorunda kalan yolcular, “Hava muhalefeti sebebiyle uçağın Van’a inmesi mümkün olmayınca uçak Muş’a yönlendirildi. Ankara’dan yolcularını alan uçak Muş Havaalanı’na indi. Zorlu bir yolculuk oldu ama yapacak başka çaremiz yok. Yirmi saatte karayolu ile Van’a gitmek yerine 4-5 saatte karayolu ile Muş’tan Van’a gitmek daha iyi” şeklinde konuştular.

 Muşun Sesi Gazetesi