Kar yağışının aralıklarla etkili olduğu kentte karla mücadele çalışmaları da kontrolleri bir şekilde yapılıyor. Hafta sonundan bu yana aralıklara yağan ve zaman zaman yolların tamamen beyaza bürünmesine neden olan kar yağışından sonra sürücülerin zor anlar yaşadığı gözlendi.

Şehir merkezinde karla mücadele çalışmalarını aksatmadan sürdüren Belediye ekipleri özellikle buzlanmadan dolayı sıkıntı yaşanan bölgelerde tuzlama çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiler.

Belediye Başkanı Feyat Asya, geçen yıla oranla bu yılın çok fazla yağışlı geçtiğini ve buna rağmen ekiplerin kontrollü bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti. Asya, ana ve ara yollarda meydana gelen buzlanmalardan dolayı olası kazaların önüne geçmek için tuzlama çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi.

Karla mücadele çalışmalarına bir an bile olsun ara vermediklerini kaydeden Asya, kar yağışından sonra sağlık kuruluşları ve okullar başta olmak üzere kentin dört bir tarafında yol açma çalışmalarının yapıldığını ve hemen akabinde ise kar taşıma çalışmamalarına start verdiklerini belirtti. Her gün onlarca ton karın kamyonlarla şehir dışına taşındığını ve bunun da haliyle belediyeye ciddi bir külfet getirdiğini sözlerine ekledi.

Şubat ayının son çeyreğine girildiğini ve zaman zaman kar yağışının etkili olduğunu belirten Asya, ana ve ara yollarda meydana gelen buzlanmalara karşı ekiplerin süratle tuzlama çalışmalarına başladığını belirtti.

Asya, sürücülerin de kış şartlarına uygun lastiklerle trafiğe çıkmaları yönünde uyarılarda bulunurken, buzlanmadan dolayı olası kazaların önüne geçmek için herkesin duyarlı davranması gerektiğini ifade etti.

 

Muş Manşet Gazetesi