Skip to main content

Türkiye kâbenin ebabil kuşudur

Muş Haber Fotoğrafı

Muş’ta binlerce vatandaş Fetullahçı Terör Örgütüne tepki göstererek hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana destek verdi.

İlk olarak belediye meydanında başlayan demokrasi nöbetine Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

İlahi gruplarının sahne aldığı ve sloganların atıldığı milli irade nöbetinde Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz Muşlularla buluştu.

Belediye Başkanı Feyat Asyanın selamlama konuşmasının ardından sahneye çıkan Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaza vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Ümmet tanımının kelime karşılığının ana kucağı, ana merhameti olduğunu ifade eden Şevki Yılmaz, devlet yöneticilerinin ana merhameti ile tüm mazlumlara kucak açmakla yükümlü olduğunu, bugün dünya mazlumlarının tümünün gözünün bu sebeple Türkiye’de olduğunu aktardı.

Türkçülük, Kürtçülük kavramları ile kardeşi kardeşe vurdurmaya çalışanlara karşı ümmetçilik anlayışı ile hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Yılmaz, halkın bu oyunu fark etmesi gerektiğini söyledi.

Osmanlı döneminden günümüze kadar yaşanan siyasi olayları ve tuzakları masaya yatıran Şevki Yılmaz, oyunların hiç değişmediğini, zalimin zulmünden vazgeçmediğini belirterek, Bu zalimlerin unuttuğu şey, zulümle abâd olunamayacağıdır. Onlar ne kadar zulüm ederse etsin, Allah bu milleti hiç bir zaman sahipsiz bırakmamıştır. Maalesef bu ülkede tarih boyunca Batını istekleri doğrultusunda hareket etmeyen devlet yöneticileri hep aynı sonla karşılaşmıştır. Rahmetli Abdulhamitten bu yana, Menderes, Özal, Erbakan maalesef ümmetin dirliğine ülkenin birliğine ve kalkınmasına yönelik bütün girişimleri göz ardı edilerek basit suçlamalarla ya idam edilmiş ya sürülmüş ya da hapis cezası verilmiştir. Aynı oyunu şimdi de Recep Tayyip Erdoğan için oynuyorlar. Allahın izniyle muvaffak olamayacaklar diye konuştu.

Konuşmasında FETÖ örgütü lideri Gülene yönelik sert açıklamalarda bulunan Yılmaz, Öyle bir plan kurdular ki Anadoluda bin yıllık tarihte yapılan darbelerin en ihanetini planladılar. Baktılar ki İslama, Müslümanlara darbeler tutmuyor öfke artıyor millet birleşiyor, bu sefer gece teveccüh namazına kalkanları, Müslümanları, aklını kiraya vermiş olanlar ile, Müslümanlığı Müslümanlarla önlemeyi, bazı geri zekalılarla önleme planı yaptılar dedi.

Darbe girişiminin korkunç olduğunun altını çizen Yılmaz, Hedef neydi? Hedef korkunçtu kardeşlerim. Muvaffak olsalardı ne olacaktı biliyor musunuz? Bu adamı mehdi diye şahlandıracaklardı. Bu adam tam bir şizofren, tam bir cin. Cin çarpmış adamı yahu ifadelerini kullandı.

Kalkışmanın büyük bir oyun olduğunu kaydeden Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: Bunların hepsi oyun. Onun adı bundan sonra lanetullah, lanetullah, bir soyadını da ben verdim. Nedir o? İsrailde Netanyahu Türkiyede Fetanyahu, birleştiler.

Gülenin namaz kılan insanları katil yaptığını vurgulayan Yılmaz, Rüyalarla insanların aklını kiraladı ki insanları namaz kılarken katil yaptı. Aklını kiraya verirsen seni sineğe de taptırırlar ineğe de. Akıl yalnız Allaha bağlanır. Bu süreçte gösterdiğini birlik ve beraberlik takdire şayandır. Ülkenize ve liderinize sahip çıktınız. Allah sizlerden razı olsun. Allah ülkemizi kötü niyetlilerin şerrinden korusun. Sizleri Allaha emanet ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun şeklinde konuştu.

Şevki Yılmazın konuşmasının ardından binlerce vatandaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar attı. Ardından belediye meydanını hınca hınç dolduran vatandaşlar Valilik binasına doğru yürüyüşe geçti.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri