İl Özel İdaresine ait mülk satışları devam ediyor. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği İl Encümen Başkanlığını Tuğla Fabrikası ile birlikte Kültür Mahallesinde bulunan taşınmaz mallarında satışa çıkarıldığı ilan edildi.

Kültür Mahallesinde bulunan 71 ada üzerindeki taşınmazın 1.512.64 metrekare yüzölçümün 1 milyon 58 bin TL’ye ilana çıktığı açıklanırken 50.800.00 metre kare arsa üzerinde kurulan Tuğla Fabrikasının ise 3 milyon 100 bin TL’ye satışa çıkarıldığı açıklandı.

25 Mart’ta ihalesi yapılacak olan satışlarla ilgili olarak yayımlanan ilanda şu ifadelere yer verildi: “Mülkiyeti Muş İl Özel İdaresine ait Kültür Mahallesinde bulunan Tapuda 71 Ada da kayıtlı ve aşağıda m2 büyüklüğü, muhammen satış bedeli, geçici teminat tutarı, ihale tarihi ve saatleri belirtilen arsa taşınmaz, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu 45.Maddesi uyarınca (Açık Teklif) usulü ile ihale edilecektir.

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Muş Merkez Süznüt Köyü hudutları dahilinde bulunan 50.800.00.m²’lik alan üzerinde kurulu 400 ton/gün kapasiteli ve aşağıda m2 büyüklüğü, muhammen satış bedeli, geçici teminat tutarı,ihale tarihi ve saatleri belirtilen Tuğla Fabrikası, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu 37.Maddesi uyarınca (Kapalı Teklif) usulü ile ihale edilecektir.

İhale Muş İl Özel İdaresi Encümenlik Hizmet Binasında Encümen Toplantı Salonunda yapılacaktır.
Kapalı Teklif usulü ihalede ihale 25.03.2009 tarihinde saat 10: 30 a kadar İl Özel İdaresi İl Daimi Encümen Müdürlüğüne verilecektir”.
Tuğla Fabrikasının ve Kültür Mahallesindeki taşınmazın satışı ile ilgili ilanı Gazetemizin bugün ve yarınki sayısından takip edebilirsiniz.

 Muşun Sesi Gazetesi