Tugay Komutan Yardımcısı Kara Pilot Kurmay Albay Metin Gürak, görevi, Tankçı Kurmay Albay Şenol Alparslan’a devretti. Muş’ta bulunan 49. İç Güvenlik Piyade Tugay Komutan Yardımcılığı’nda düzenlenen devir teslim töreninde, Tugay Komutan Yardımcısı Kara Pilot Kurmay Albay Metin Gürak, görevi, Tankçı Kurmay Albay Şenol Alparslan’a devretti.

  Düzenlenen devir-teslim törenine Muş Vali Vekili Şaban Acar, Bingöl Valisi Vehbi Avuç, 49. İç Güvenlik Tugay Komutanı Tuğgenaral Orhan Akbaş, Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Şinasi Çaşkurlu, daire amirleri, askeri erkan ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tugay komutan yardımcılığının tarihçesi ve devir teslim yapan komutanların özgeçmişleri okundu. Sancağın tören yerine getirilmesinin ardından, görevi teslim edecek olan Kara Pilot Kurmay Albay Metin Gürak, tugay komutan yardımcılığı sancağını Tankçı Kurmay Albay Şenol Alparslan’a teslim etti.


  Törende bir konuşma yapan 49. İç Güvenlik Tugay Komutanı Tuğgenaral Orhan Akbaş, 49. İç Güvenlik Tugay Komutan Yardımcılığı’nın yurt savunmasına, iç güvenlik harekatına toplumsal gelişime destek çalışmaları ve ordu-millet bütünleşmesine önemli katkıları olduğunu belirterek, Kara Pilot Kurmay Albay Metin Gürak’ı başarılı çalışmalarından ötürü kutladı. Tuğgeneral Akbaş, “Verilecek her türlü emri canı pahasınada olsa yerine getirmeye azmetmiş tugay komutan yardımcılığı personelinin bu günden itibaren yeni komutanlarının emir komutasında aynı azimle, yeni bir şevk ve heyecanla daha başarılı görevler yapacaklarına güven ve inancım tamdır” dedi.


  Sancak devir teslim töreni, askeri geçiş ve ardından düzenlenen koteyl ile sona erdi.

NULL