Suriye üzerinden gelen toz bulutu, Muş’ta hayatı olumsuz etkiledi. Toz bulutlarının yağmurla karışması Muş’un beyaz örtüsünü turuncuya çevirdi. Tozla yağan yağmur, dış cephesi açık renkli binaları kirletti.

Yetkililer, yağışın akşam saatlerine kadar devam edeceğini belirterek, astım, bronşit ve solunum problemi olan hastaları dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.
Görüş mesafesinin düşmesi üzerine sürücüler de zor anlar yaşadı.

Muş’ta önceki gün akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan toz bulutu, hayatı olumsuz etkiledi. Önceki gün akşam saatlerinden itibaren şiddetini artıran rüzgarla birlikte etkili olmaya başlayan toz bulutu, Muş’ta hayatı olumsuz etkiledi. Toz bulutu gün içinde de etkisini sürdürürken, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü vatandaşlara maske takmaları tavsiyesinde bulundu. Uzmanlar ise astım ve solunum sıkıntısı çeken vatandaşları dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.
Muş’ta park halindeki araçların üzerlerinin tozla kaplı olması dikkat çekerken, tozlu havanın gün boyu etkili olacağı kaydedildi.

YAĞIŞ BEKLENİYOR
Meteoroloji, yurdun Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda gün boyunca kuvvetli yağış ve kar erimeleri beklendiğini bildirdi.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan meteorolojik uyarıda, bugün saat 21.00’e kadar Hakkari, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Erzurum, Şırnak, Diyarbakır, Batman ve Siirt’te kuvvetli sağanak yağış ve kar erimelerinin beklendiği ifade edildi.
Vatandaşların su baskını, sel ve çığ tehlikesi ile çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesine karşı duyarlı olmaları da Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından istendi

 Muşun Sesi Gazetesi