Skip to main content

THOF Destek verenleri unutmadı

Muş Haber Fotoğrafı

Halk oyunları alanında Muş’ta düzenlenen yarışmaları düzenleyen Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muş il temsilciliği ahde vefa örneği sergileyerek yarışmaları düzenlemelerinde kendilerine destek verenleri unutmayıp destekçilerine birer teşekkür plaketi verdiler.
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muş il temsilcisi Muhammed Yavuz ve Halk Oyunları antrenörleri, Muş’ta Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muş il temsilciliği tarafından düzenlenen Halk oyunları yarışmasına desteklerini esirgemeyen AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı’ya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler’e, Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Vedat Beyazduman’a ve Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Halit Baysal’a birer teşekkür plaketi verdiler.
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muş il temsilcisi Muhammed Yavuz ve Halk Oyunları antrenörleri hazırlamış oldukları teşekkür plaketlerini tek tek makamlara giderek takdim ettiler.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muş il temsilcisi Muhammed Yavuz, yapmış olduğu açıklamada kendilerine destekleyenlere teşekkür ederek; “Kültürümüzün önemli bir parçası olan halk oyunlarının yaşatılması, gençlerimizin yararlı uğraşlara yönlendirilmesi amacıyla bu tür yarışmaların yapılması ve bu yarışmalara katılacak ekiplerin desteklenmesi son derece önemlidir. Halk oyunları tarihten bugüne eskimeyen, gelişerek ilerleyen ve kültürümüzü yansıtan bir oyundur. Bunların yaşatılması için bizler elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Ama yalnız bizim gayretlerimizle bir yere kadar gidebiliyoruz. Onun için devletimizin bu kültürün yaşatılıp daha ileriye taşınabilmesi için bizleri ve Halk Oyunu kulüplerini desteklemesi gerektiğine inanıyorum. İnşallah bundan sonraki dönemde daha fazla destekçi ile Halk Oyunlarını Muş’ta çok önemli bir yere taşıyabiliriz.” Dedi.
Yavuz Konuşmasının devamında ise; “Geçtiğimiz Şubat ayında ilimizde düzenlediğimiz Halk Oyunları yarışmasında bizleri yalnız bırakmayarak desteklerini esirgemeyen AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı’ya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler’e, Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Vedat Beyazduman’a ve Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Halit Baysal’a sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Kendilerine naçizane olarak birer teşekkür plaketi takdim ettik. İnşallah bundan sonraki dönemlerde de ilimizde gerçekleştireceğimiz yarışmalara daha fazla destekçi bularak hem daha fazla okul takımı hemde daha fazla Halk Oyunları kulüpleri ile şölen havasında yoğun katılımlı yarışmalar düzenleriz.”şeklinde konuştu.

AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Plaket takdiminden sonra yapmış olduğu kısa konuşmasında; “Halk oyunları bizim özümüzdür. Bizi biz yapan değerlerdir. Bu nedenle bizler Halk oyunlarını yaşatmak için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Vedat Beyazduman ise; “Folklor kulüplerimi almış oldukları kupalar ve derecelerinden ötürü kutluyorum. Bugünde şahsıma yönelik yapılan ziyaret ve takdim edilen plaketin manevi değerini ifade etmek gerçekten güç. Bizler HEM Merkezi olarak bu amaçta varız. Sunmuş olduğumuz eğitim imkanları hangi branş ve alanda olursa olsun sonuçta elde edilen başarı işimizin ne kadar doğru biçimde yaptığımızın göstergesidir. Bizler halk oyunlarının devamı için tüm imkanlarımızla destek vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu işbirliğiyle yapılan Halk oyunları yarışmalarına ev sahipliği yapmak bizim için önemli bir faaliyettir. Bizler Halk oyunlarına elimizden geldiğince gücümüzün yettiğince destek olmaya çalışıyoruz. Tabi ki bu halk oyunlarını bir faaliyet olarak görmüyoruz. Hem kültürel hem de sportif faaliyet olarak da değerlendirebiliriz. Çünkü milli kültürümüzün en güzel yansımalarından biridir halkoyunları. Halkın neşesini, hüznünü, sevincini, her şeyini görebiliyoruz ve örfünü adedini yaşayabiliriz. “dedi. 

Fırat Demir – Haber49 Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri