Milliyetçi Hareket Partisi Muş İl Başkanı Sadullah Tetik, vatandaşlarımızın manevi bir çok kazançlar ile dolu olan mübarek Üç ayların habercisi olan Regaip Kandilini tebrik etti.

Üç ayların başlangıcı olan Recep ayının ilk Cuma gecesine denk gelen Regaip Kandilinin inananlar için Cenab-ı Allah’dan af ve mağfiret için önemli bir fırsat olacağını vurgulayan Tetik, “Dualar ve istekler her an Rabbimize iletilebilir. Bunların hiç şüphesiz yeri ve zamanı yoktur. Ama bu gece gibi bazı geceler biraz insanları dua ve ibadete yakınlaştırmak için önemlidir. Bu mübarek gecede Allah, mümin kullarına, rağbet, ihsan ve ikramlar yapılır. Bu gecenin hürmetine dua edenleri affeder. Bu gece yapılan dua ret olmaz ve namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevaplar verilir. 17 Haziran 2010 Perşembe gecesini 13 Haziran Cuma’ya bağlayan gece Regaip kandili kutlayacağız. Regaib gecesi ibadetle geçirilmelidir. Kazası olmayan da nafile namaz kılar, Kur’an-ı kerim okur, teşbih çeker, tövbe istiğfar eder. Regaip günü 17 Haziran Perşembe günü oruç tutup, gecesini de ihya etmek çok sevaptır. Perşembe ile birlikte, Cuma günü de oruç tutmakta mahzur yoktur. Recep ayında oruç tutmak faziletlidir. Hâdis-i şeriflerde buyuruluyor ki; “Recep ayında Allah’a çok istiğfar edin; çünkü Allahü teâlâ Recep ayının her vaktinde Cehennemden azat ettiği kulları vardır. Ayrıca Cennette öyle köşkleri vardır ki, ancak Recep ayında oruç tutanlar girer”

Tüm Muşlu hemşerilerimin ve İslam âleminin Regaip Kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi. Muş`un Sesi Gazetesi