Yerel seçimler geride kaldı ama dedikodular bitmek tükenmek bilmiyor. MHP’nin oylarını AK Parti’ye kaydırdığı yönündeki dedikoduları yalanlayan MHP Muş İl Başkanı Sadullah Tetik, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını belirterek, elinde bilgi ve belge olanların bunu kamuoyu ile paylaşması gerektiğini ifade etti.
29 Mart Yerel seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir önceki seçimlere göre oylarını arttırdığını belirten İl Başkanı Sadullah Tetik, “bir önceki seçime oranla oylarımızı arttırmış olsak da sonuç tatmin edici değil. Hedefimiz bundan sonraki seçimlerde oylarımızı arttırmak ve Muş genelinde daha başarılı sonuç elde etmektir. Eğer başarısız olursak istifa ederim” dedi.

Bazı partiler tarafından Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarını Ak Parti’ye kaydırdığı yönünde yapılan eleştirilere cevap veren Milliyetçi Hareket Partisi Muş İl Başkanı Sadullah Tetik, böyle bir şeyin söz konusu olamayacağını belirtti. Dün saat 16.00’ta Milliyetçi Hareket Partisi il binasında düzenlenen basın açıklamasında iddialara cevap veren Tetik; “ortalıkta dolaşan dedikodular ile ilgili elinde bilgi ya da belge bulunanlar varsa gelsinler olayın üzerine birlikte gidelim” dedi.
“Elinde bilgi ya da belge bulunanlar varsa ve bunu kamuoyu ile paylaşmıyorlarsa namerttirler” diyen Tetik; oyların başka bir partiye kullanıldığını, bu durumunda Milliyetçi Hareket Partisi il teşkilatı bilgisinde yapıldığını düşünenler varsa yanılıyorlar. Partimiz Milliyetçi Hareket Partisi bizim namusumuzdur, onurumuzdur şerefimizdir” dedi.
Halkın vermiş olduğu karara her zaman saygı duyduklarını belirten Tetik; “halkın vermiş olduğu karara, iradesine saygımız sonsuzdur. Şiddet yolu ile hiçbir yere varılamayacağı kanısındayız. Kimsenin ortalığı bulandırmasına gerek yok. Halk kararını vermiştir. Herkesinde buna saygı göstermesi gerekmektedir” diye konuştu.
Hangi adayın kazandığı değil, önemli olanın Muş’a yapacağı hizmetler olduğunu dile getiren Tetik; yerel seçimler kaide ve kural çerçevesinde yapılan yarışlardır. Bu yarıştan Sayın Necmettin Dede Belediye Başkanı olarak çıkmıştır. Kendilerini kutluyorum ve memleketimize hayırlı ve başarılı hizmetler yapmasını temenni ediyorum. Şayet Sayın Dede kazanmamış olsaydı, diğer tüm adaylar için de aynı düşünceler içerisinde olacağımdan kimsenin şüphesi olmaması gerektiği kanaatindeyim” dedi. Muşun Sesi Gazetesi