Skip to main content

Terör yatırımları engelleyen bir teşebbüstür

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Valisi Seddar Yavuz, devletin terörle terbiye edilmek istendiğini söyledi.

Şeker Fabrikası’nda 2015 yılı yatırımları değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Vali Seddar Yavuz, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Vali Yardımcısı Ercan Öter ve kamu kurum amirleri katıldı. Programda bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, hükümetin Muş’a büyük önem verdiğini söyledi.

2016 yılında biraz daha tempoyu artırarak, yatırımlar adına daha iyi bir yıl olmasını sağlamaları gerektiğinin altını çizen Vali Yavuz; Çünkü evvelden ülkeler yarışıyordu, şimdi şehirler yarışıyor. Dünyadaki konsept değişiyor. Artık bizimde şehirlerin yarışmasına adapte olmamız gerekiyor. Şehir rekabeti son derece itici bir güç. O bakımdan sadece yatırım ve hizmetler açısından değil, ilimizin yaşanabilir bir şehir olması bakımından değerlendirmemiz gerekir. İlimiz, bölgemize göre çok büyük avantajlara sahiptir. Başta coğrafi konumu, ulaşımı, insanımızın naif ve nezaketli bir yapısı, devletine ve milletine bağlılığı, huzuru ile her açıdan ciddi avantajlarımız var. Bütün bu avantajları hep beraber iyi değerlendirmemiz gerekiyor dedi.

ÜLKE TERÖRLE TERBİYE EDİLMEK İSTENİYOR

Ülkenin terörle terbiye edilmek istendiğini ve Ortadoğu’da haritaların yeniden çizildiğini ifade eden Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Değerli arkadaşlar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti terörle terbiye edilmek isteniyor. Bu çok önemli bir tespittir. Başka bir konu da, Ortadoğu haritası yeniden çiziliyor. Ortadoğuda haritalar yeniden çizilirken de Türkiyeyi içine hapsetmek, böylelikle İslam coğrafyasındaki değişikliklerden Türkiye Cumhuriyetinin söz sahibi olmaması stratejisi kapsamında çalışmalar ve gelişmeler yaşanıyor. Aslında hepimiz ne olduğuna dikkate etmeliyiz. Bugün Kürtler çok büyük acı içinde, Kürtlerin hakkını savunduğunu iddia eden bir örgüt var ve maalesef Kürtlere en fazla zararı onlar vermeye devam ediyor. Bugün yaşanan hadiselerin hiçbirinin bir Kürt hadisesi olmadığını açıkça ifade etmem geriyor. Yarın bir gün daha kötü günlerle karşılaşmamak için hepimiz iyi düşünmeliyiz. O yüzden hepimizin bir kez daha aklına, vicdanına başvurması gereken günleri yaşıyoruz.

HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN

Daha çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyaç olduğunu belirten Yavuz; Bizim daha çok çalışmaya, üretmeye ve ürettiğimizi daha adil paylaşmaya ihtiyacımız var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti son 10 yılda büyük bir devrim gerçekleştirmiştir. Bu devrim başta ülkemizin, içteki ve dıştaki düşmanlarını rahatsız etmiş ve şer güçler ittifak etmiştir. Türkiye bugün dış borcunu sıfırlamış bir ülke, artık IMF kapılarında para dilenen bir ülke değildir. Birçok hizmet ve yatırımlarını kendisi yapabilen bir ülke konumuna gelmiştir. Böyle güçlü bir ülke, hem Türkün, hem Kürtün, hem Arapın menfaatinedir. O yüzden dünya devletleri bölgesel kuruluşlar kurarak bütünleşirken, Ortadoğuda etnik ve mezhepsel olarak toplumları bölmek ve kolay yutulabilir bir lokma haline getirme çabası var. Bu çabayı hepimiz görmeliyiz. Iraka özgürlük geldi mi? Libya Kaddafiyi arar hale geldi. Bir kez daha herkes aklını başına alsın dedi.

Terörün yatırımları engellediğini de söyleyen Vali Seddar Yavuz; Gelin Türkiyede son 10 yılda yaşanan sessiz devrimi, devletin hizmetkâr olma anlayışını hep beraber anlayalım. Dünyanın hiçbir yerinde devlet kamu düzeninden vazgeçmez. Bakın hendekler kazıyorlar, barikatlar kuruyorlar. Terörle en büyük zararı yine bölge halkı görüyor. Terör özel teşebbüslerin bölgede yatırım yapmasını engelleyen en büyük tehlikedir diye konuştu.

Toplantı, 2015 yılı yatırımlarıyla ilgili yapılan sunumun ardından sona erdi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri