Skip to main content

Terör örgütlerinin tamamı düşmanımızdır

Muş Haber Fotoğrafı

Ağır kış şartlarının yaşandığı Muşta güvenlik güçlerinin operasyonlarına aralıksız devam ettiğini belirten Muş Valisi Seddar Yavuz, kış mevsiminde vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için güvenlik güçlerinin büyük bir fedakarlıkla çalışmalarını yürüttüğünü söyledi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Muş Valisi Seddar Yavuz, hava şartları her ne olursa olsun yâda koşullar ne olursa olsun terörle mücadele konusunda bir saniye bile duraklayamayız ve ilimizde de operasyonlarımız aralıksız devam ediyor dedi.

Terör örgütlerinin Türkiyeye karşı ittifak içerisinde olduğunu ifade eden Vali Yavuz, hepimizin malum olduğu üzere vekâlet savaşları şeklinde bir terör tehdidiyle dünya karşı karşıya. Özellikle tüm terör örgütlerinin Türkiyeye karlı ittifak ettiğini ve acımasız eylemlerle halkımız yıldırmaya milletimizin birliğini ve beraberliğini bozmaya yönelik girişimler olduğunu müşahede ediyoruz diye konuştu.

Ortaköyde meydana gelen silahlı saldırıya da değinen Vali Yavuz, Nitekim en son yılbaşı gecesinde de menfur saldırıda vatandaşlarımız hayatlarını kaybetti. Terörün dini, dili ve ırkı asla yoktur. O yüzden bizim için mazur görülebilecek terör örgütü de yoktur. Terör örgütlerinin tamamı bizim düşmanımızdır ve hedefimizdedir şeklinde konuştu.

Terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele verdiklerini ve kış mevsiminde de bu mücadeleye kesintisiz devam ettiklerini belirten Vali Yavuz, İlimizde de bu kapsamda PKK terör örgütü başta olmak üzere tüm terör örgütleri ile yoğun bir mücadele devam ediyor. Operasyonlardan asla vazgeçemeyiz ve durduramayız. O yüzden kahraman Mehmetçiğimiz, polislerimiz, korucularımız her an tetikte ve inlerine gireceğiz. Hangi deliğe girerlerse girsinler peşlerinden onları kovalamaya ve bertaraf etmeye devam edeceğiz dedi.

MUŞ BÖLGENİN EN GÜVENLİ İLİ

Kentin bütün giriş ve çıkış noktalarında güvenlik güçlerinin kontrol çalışmaları yaptığını belirten Vali Yavuz, Şunu hepinizin bilmesini isterim ki ilimiz bölgemizin en güvenli şehri elbette bu güvenliğin sağlamasında güvenlik güçlerimizin gerçekten fedakâr hane çalışmaları takdire şayan şehrimizin bütün giriş çıkışları başta olmak üzere her tarafta güvenlik kontrolünü yapıyoruz diye konuştu.

GÜVENLİK GÜÇLERİNE VE VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR

Güvenlik güçlerinin kontrol çalışmaları karşısında sabırlı ve duyarlı olan vatandaşlara da teşekkür eden Vali Yavuz açıklamalarında daha sonra şunları söyledi: Bu arada vatandaşlarımızın sabrı ve anlayışı için de teşekkür etmek istiyorum. Özellikle kontrol noktalarımızda vatandaşlarımızın gösterdiği sabır, güvenlik güçlerimize gösterdiği yoğun ilgi bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Çünkü biz bu faaliyetleri bu vatandaşlar için yapıyoruz. Malum olduğu üzere terör örgütlerinin insafı ve acıması yoktur. Tam tersine toplumu kışkırtacak tarzda alçak saldırılar yapıyor. O yüzden şehrimizi korumak için bu tür tedbirleri alıyoruz. Bu vesile ile soğuk, kar, kış demeden fedakârlık içerisinde bu faaliyetleri yürüten güvenlik birimlerimizin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bize ayrıca destek olan vatandaşlarımıza Muşlu kardeşlerime teşekkür etmek istiyorum. Çünkü biz terörle mücadele ederken sadece güvenlik birimlerimize değil vatandaşlarımızın desteği ile onların dualarıyla bu mücadeleyi yürütüyoruz. Bu vesile ile kahraman Muş halkına da buradan teşekkür etmek istiyorum.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri