Skip to main content

Telekom`dan ilköğretim öğrencilerine kitap hediye edildi.

Muş Haber Fotoğrafı

Türk Telekom tarafından ilköğretim öğrencilerine 100 temel eserden oluşan 320 adet kitap hediye edildi. Türk Telekom tarafından gönderilen 320 adet kitap Türk Telekom Muş İl Müdürü Nihat Kaya tarafından Muş Valisi Erdoğan Bektaş ve Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar’a teslim edildi. Türk Telekom İl Müdürü Nihat Kaya’yı makamında kabul eden Vali Erdoğan Bektaş, Telekom’un özelleştirildikten sonra güzel çalışmalara imza attığını ve bu güzel çalışmaları diğer kurumlardan da beklediğini söyledi. Türk Telekom yetkililerine teşekkür eden Vali Bektaş; “Bildiğiniz gibi Telekom özelleşti, Telekom özelleştiğinde birçok vatandaşımızın kafasında soru işaretleri vardı. Ama özelleştirmeden sonraki süreci izliyoruz. Önce Internet evleri yaptılar, her ilçede bir tane var, bir de merkezde kuruldu, gerçekten bayağı donanımlı. Şimdi de çocuklarımıza kitap hediye ediyorlar. Gönderilen kitaplar arasında temel eser çerçevesinde bizim kendi yazarlarımızın eserleri var, böyle kapsamlı bir kampanya yürütüyorlar. Böyle bir özelleştirme sonrası bu faaliyet güzeldir, darısı diğer kurumlarımızın başına diyorum. Telekom yetkililerine teşekkür ediyorum, kendilerini kutluyorum, bunun çok güzel bir hizmet olduğunu düşünüyorum ve devamını bekliyorum” dedi.

İldeki en büyük problemin çocukların okuduklarını anlamama odluğunu dile getiren Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar da; “Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Okuyor Kampanyası’nı ilimizde başlatmıştık. Bu da gerçekten okullarımızın kitap ihtiyacının önemli bir kaynağını oluşturacak. Şu anda zaten diğer sivil toplum kuruluşları da bu noktada bize destek veriyorlar, bu bizim için çok büyük bir destek. Türkiye’nin bütününün okumasını arzu ediyoruz ama öncelikle ilimizin bu okuma kampanyasına daha üst noktada yaygınlaştırıp okuma alışkanlığını geliştirmeyi düşünüyoruz. Çünkü ilimizdeki en büyük problemlerden bir tanesi çocuklarımızın okuduğunu anlamama gibi sıkıntı var. Onu tek geliştirmenin yolu da kitap okuma, çok okumadır. Kitap okumada farklı perspektifler kazandıracağı için de anlamasına hem zenginlik katacaktır hem de gerçekten anlayan okuduğunu anlayan bir toplum yetiştireceğiz, bu da önemli bir katkı sunacaktır, Türk Telekom’a kitap bağışından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Telekom’un Türkiye genelinde böyle bir kampanya başlattığını ve ilköğretim öğrencileri için Muş’a da 100 Temel Eser’den oluşan 320 adet kitap gönderildiğini söyleyen Türk Telekom Muş İl Müdürü Nihat Kaya ise; “Bilindiği üzere, ülkemizin uzun vadedeki en mühim gündemi eğitim şekilleniyor. Çocuklarımızın ve gençlerimizin kapsamlı bir eğitim görmeleri, farklı bilgi kaynaklarından beslenebilmeleri ve yeni ufuklara doğru atılım yapabilmeleri için gerek bireysel, gerekse kurumsal seviyede farklı girişimlerde bulunuyoruz. Bu çerçevede, Türk Telekom İş Ailesi olarak bizler de canla başla çalışıyor, ses getiren projeler içerisinde yer almaya gayret ediyoruz. Geçtiğimiz yakın dönem içerisinde düzenlenen “23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği” ve “6. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları” desteklerimiz de biraz önce sözünü ettiğimiz bu yaklaşımın en somut ifade ifadelerindendir. Şimdi de sizlerin beğenisini ve desteğini kazanacağına inandığımız yeni bir çalışmaya imza atıyoruz. TC Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan ve desteklenen “İlköğretim Öğrencileri İçin 100 Temel Eser”den oluşan 25 bin adetlik kitabın illerimizde dağıtımını üstleniyoruz. Kültürümüzün ve değerlerimizin gelişmesinde önemli bir rol oynayacak bu kapsamlı çalışma ile illerimizde bulunan ilköğretim öğrencilerine yaz tatilleri sırasında okuyabilecekleri kitaplar sunmuş olacağız. İllerimizin gelişimi, kültürümüzün korunması ve geleceğimiz çocuklarımızın bilgi açısından zenginleşmesi açısından büyük önem arz eden bu girişimi sizin özverili çalışmalarınız sayesinde aksaksız biçimde tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

 Topkan Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri