Türkiye Elektrik Dağıtım ve Anonim Şirketi (TEDAŞ) Muş Müessese Müdür Vekili Murat Karagüzel, hizmet binasında devam eden güçlendirme çalışmalarının gelecek yıla sarktığını, ancak hizmette hiçbir aksamanın yaşanmadığını kaydetti.

TEDAŞ Muş Müessese Müdürlüğü’ne ait hizmet binasının güçlendirilmesi için sürdürülen çalışmalar hızla sürdürülüyor. Binanın depreme dayanıklı olmadığı gerekçesi ile başlatılan çalışmaların mevsim şartlarının elvermemesi sebebiyle gelecek yıla sarktığı kaydedildi. Yaklaşık 2 milyon YTL’ye mal olacak olan güçlendirme çalışmasını sürdüren yüklenici firmanın, binayı bu yıla yetiştirmek için verdiği yoğun uğraş, mevsim engeline takıldı. Binada sürdürülen güçlendirme çalışmaları çevreden geçen vatandaşlarında dikkatini çekiyor. Binadaki çalışmalar sebebiyle oluşan ilginç görüntü vatandaşların dikkatini çekiyor.

Hizmet binasında sürdürülen güçlendirme çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan TEDAŞ Muş Müessese Müdür Vekili Murat Karagüzel, bu durumun vatandaşa sunulacak hizmette bir aksamaya yol açmayacağını belirtti. Güçlendirme çalışmalarının hızla sürdürüldüğünü kaydeden Karagüzel, “Binada güçlendirme çalışmaları Eylül ayının ilk haftasında başladı. Çalışmaların bitirilmesi için yüklenici firmaya 2008 yılının sonuna kadar süre verilmiştir. Ancak güçlendirme çalışmalarının bu yıl bitirilmesi için yüklenici firma çok çaba sarf etti. Ancak duvarlardaki güçlendirme çalışmalarının yanında kolonlarda da güçlendirme çalışması başlatılınca süre uzadı. Bunun yanında ilimizin mevsim şartları herkes tarafından bilinmektedir. Bu sebeple çalışmalar gelecek yıla sarkacak. Her şeye rağmen hizmette hiçbir aksama yoktur. Şu anda yemekhane, misafirhaneye ait yatakhane ve lokal olarak kullanılan kısımlar hizmet binası olarak kullanılıyor. Güçlendirme çalışmaları bizim vatandaşa sunacağımız hizmeti aksatmayacaktır” diye konuştu. NULL