Okulun soba bacasını onarırken düşen Haluk Öğretmenin rahatsızlığı nedeniyle, Taşlıca İlköğretim okulunda duran eğitime, Milli Eğitim Müdürlüğü el attı. Müdürlük, Haluk Akyürek ve eşinin raporlarının gelmesi ile okula geçici bir öğretmen görevlendirecek.

Geçtiğimiz hafta meydana gelen kazada, ağır şekilde yaralanarak Muş Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Taşlıca İlköğretim Okulu öğretmeni Haluk Akyürek’in rahatsız olması nedeniyle, okulda eğitim öğretim durmuştu. Okulun çatısından düşerek beyninde kan pıhtılaşması meydana gelen Öğretmenin tedavisinin sürmesi nedeniyle, aynı okulda görevli olan Gülşah Akyürek’te hastanede eşinin başından bir dakika bile ayrılmıyor. İki öğretmenin de hastanede olması nedeniyle, Taşlıca İlköğretim Okulunda yaklaşık bir haftadan bu yana eğitim öğretim durdu. Öğretmen olmaması nedeniyle, öğrenciler okula gitmedi.

HABERİMİZ SES GETİRDİ

Konuyla ilgili olarak dün Muş Ovası Gazetesi ve Mus.gen.tr sitesinde, okulda eğitimin durduğu haberi çıktı. Haberin ardından Milli Eğitim Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Basın Danışmanlığı aracılığı ile yapılan açıklanmada “söz konusu okulda meydana gelen kaza nedeniyle, öğretmenimiz hastanede tedavi altındadır. Öğretmenimizin raporu elimize yeni ulaşması nedeniyle oraya öğretmen gönderilmemiştir. Fakat raporlar elimize iki gün önce itibariyle gelmiştir. Mevcut okula geçici görevlendirme ile bir öğretmen ataması yapılacaktır” denildi.

ÖĞRETMENİN DURUMU İYİYE GİDİYOR

Öte yandan, öğrencilerin ısınması için soba bacasını tamir ederken hayati tehlike atlatan okul öğretmeni Haluk Akyürek’in, sağlık durumu ise her geçen gün iyiye gidiyor. Köy halkı, öğretmenlerini hastanede bir an olsun yalnız bırakmıyor. Köy halkı “biz öğretmenimizden çok memnunuz. Kendisi köy halkı için değerli bir insandır. İnşallah kısa sürede iyileşerek yeniden görevinin başına dönecektir” diye konuştu.

 NULL