Skip to main content

Takı tasarım kurslarına ilgi artıyor

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Mesleki Çıraklık Eğitim Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birlikteliği ile sağlanan Takı Tasarım kurslarına ev hanımları ve genç kızlar tarafından yoğun ilgi gösteriliyor. Kurs Eğitimcisi Usta Öğretici Yasemin Güven, kursiyer sayılarının istenilen düzeyde olduğunu belirterek asıl hedeflerinin engelli bayanlara yönelik eğitim vermek olduğunu söyledi.

Takı tasarım kursları ile ev hanımları ve genç kızlar aile bütçelerine katkı sunmayı amaçlıyor. Mesleki Çıraklık Eğitim Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birlikteliği ile Çıraklık Eğitim Merkezinde haftanın 2 günü 6’şar saatlik olarak verilen eğitimlere Takı Tasarım kurslarına ev hanımları ve genç kızlar tarafından yoğun ilgi gösteriliyor. Kurs Eğitimcisi Usta Öğretici Yasemin Güven kursiyer sayılarının istenilen düzeyde olduğunu belirterek verdiği takı tasarım eğitimlerinin yanı sıra asıl hedefinin engelli bayanlara yönelik takı tasarım kursu vermek olduğunu söyledi.

Çıraklık eğitim Merkezinde usta öğretici Takı Tasarım Hocası Yasemin Güven kurs eğitimleri ile sağlanan takı tasarım kurslarında ev hanımı ve genç kızların aile bütçelerine katkı sağlayabilme ortamı bulduklarını belirterek yaptığı açıklamasında üreten bir toplum olmak adına eğitimlerin büyük bir yeri ve önemi vardır. Merkez Müdürümüz Selver Demir’in destek ve gayretleri sonucu Çıraklık Eğitim Merkezimizde bugün eğitim verme imkanı bulabildik. Kurs eğitimlerinde Girişimcilik ve Vatandaşlık dersleri de vermekteyiz. Vatandaşlık derslerimizde kursiyerlerimizin pazarlama şartlarına ve davranış şekillerine göre bilgi sahibi olmaları da sağlanmaktadır dedi.

Kasım ayında başlayan ve Mayıs ayında bitirilmesi amaçlanan takı tasarım kurslarına yönelik açıklamalarını devam ettiren Kurs Eğitimcisi Usta Öğretici Yasemin Güven ülke geneli 100 Bin insanın takı tasarım sayesinde para kazanma imkanı bulduğuna dikkat çekerek bizlerde öncelikle ekonomik anlamda aile bütçelerine katkı sağlayabilecek şekilde eğitimlerimizin sürdürülmesini sağlamakta ve bunun bilincinde olarak çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Burada eğitim alan kursiyerlerimiz kendi işlerini kurabilme ve yaptıkları takı tasarımlar sayesinde iyi bir kazanç elde edebilirler. Genç kızlarımız anne olunca yetiştirdikleri her bireyin topluma daha yararlı olacağı kanaatindeyim. 4 yıllık usta öğretici olarak yaptığım bu işi severek ve ilgiyle yapıyor eğitim alma noktasında kursiyerlerimin gösterdiği ilgi karşısında işimi daha sıkı ve daha istekli bir şekilde yapıyorum diye konuştu.

Takı tasarım kursiyeri Kezban Özcan ise 2 aylık süre zarfında aldığı takı eğitimleri sonucu hem meslek edinebilme noktasında kendisini geliştirdiğini hemde aile bütçesine yaptığı takı tasarımla katkı sağlayabileceğini söyledi. Yaptıkları takıların Muş’ta pazara sunula bilmek noktasında yetersiz bir işleyiş ortamında olduğunu ve bu durumun gelecek dönemlerde çözüme kavuşturulması adına açılacak olan Pazaryerleri ile sonuçlanabileceğini belirten kursiyer Kezban Özcan kurs hocası Yasemin Güven ve eğitim alabilmelerinin sağlandığı merkez müdürlüğüne kursiyerler arkadaşlarım ve kendim adına teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

 Günaydın Muş Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri