Muş Valisi İbrahim Özçimen, üniversite öğrenimini sürdüren ancak maddi durumu iyi olmayan öğrencilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yardımda bulunulacağını söyledi.

Muş SYDV, sosyal güvencesi olmayan ve üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinde eğitim gören öğrencilere nakdi yardım yapmaya hazırlanıyor. Vali İbrahim Özçimen, mütevelli heyet tarafından alınan karar çerçevesinde sosyal güvencesi olmayan ve ihtiyaç sahibi olan üniversite öğrencilerine 200’er YTL nakdi yardımda bulunacaklarını söyledi. Mütevelli heyetinin aldığı karar çerçevesinde maddi durumu düşük olan üniversite öğrencilerine yapılacak yardımın bir defaya mahsus olacağını belirten Vali İbrahim Özçimen, bu yardım ile okumak isteyen ama ihtiyaç sahibi olan öğrencilere bir nebze de olsa destek sağlama gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Geçen yıl 380 üniversite öğrencisine toplam 190 bin YTL nakdi yardım yapıldığını belirten Vali Özçimen, bu yıl yaklaşık 500 öğrenciye nakdi yardım yapmayı planladıklarını söyledi. Vali Özçimen, “Sağlık güvencesi olmayan ve maddi durumu düşük olan üniversitenin dört yıllık bölümlerinde okuyan öğrencilerimize bir defaya mahsus 200’er YTL nakdi yardımda bulunacağız. Yapılacak yardım, ihtiyaç sahiplerine verilecek, ihtiyacı olmayan kişiler vakıfa müracaat etmesinler. Çünkü onlara kesinlikle herhangi bir yardımda bulunulmayacaktır. Yapacağımız yardım, maddi durumu düşük olup da okumak isteyen öğrencilerimize küçük bir hediyemizdir” şeklinde konuştu. NULL