Muş Halk Eğitimi Merkezi usta öğreticisi Emine Karakuş ve ekibi, Alanya’ya giderek kursiyerlere su kabağı teraryum eğitimi verdi.

Alanya’nın simgesi haline gelen su kabağında yeni bir sayfa açılıyor. Alanya Belediyesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Su Kabağı Teraryum Projesi’ hayata geçirildi. Muş Halk Eğitimi Merkezi usta öğreticilerinden Emine Karakuş ve ekibi tarafından eğitim verilen kursiyerler sertifikalarını aldı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kültürel değerli korumak, geliştirmek ve gelecek nesillere aktarmak adına yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Alanya Belediyesi, ALKÜ ve Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde başlatılan ‘Su Kabağı Teraryum Projesi” hayata geçirildi.

Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen atölye çalışmasıyla eğitimlerini tamamlayan 15 kişilik grubun sertifikaları verildi. Törene Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Proje koordinatörü ALKÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Davut Karaman, Muş Halk Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Usta Öğretici Emine Karakuş ve ekibi ile Alanya Belediyesi, Cezaevi ve Milli Eğitime bağlı eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

Alanya Belediyesi tarafından verilen 5 günlük eğitimler kapsamında kursiyerlere su kabağı kesimi, kabak içi temizliği, kabakların içine Alanya’ya özgü yöresel minyatür çalışmaları ile ilgili teorik ve uygulamalı bilgiler verildi.
Fırat Demir Muş Haber Gazetesi