Skip to main content

Stratejik yerler satıldı

Muş Haber Fotoğrafı

Türkiye’de özelleştirmenin arttığını ve yeni anayasanın da sorunlara çözüm olmayacağını dile getiren SP GİK Üyesi Muhittin Aytunç, “Dünyanın hiçbir yerinde stratejik yerler özelleştirilmezken Türkiye’de birçok yer özelleştirildi.”dedi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Muhittin Aytunç, ülke gündemi ve özelleştirme ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Milli Görüş Hareketi’nin yeni düzen getirmeyi amaçladığını belirten Aytunç, “Milli Görüş Hareketi anlattıkları ile gösterdikleri ile yeni bir dünyadan yeni bir liderden bahsediyordu. İslam ülkeleri ile iş birliği, İslam ülkeleri arasında ortak bir para birimi olacak olan İslam Dinarı’ndan bahsediyordu. Türkiye’de adil düzen adı ile rantiyeyi reddediyordu. Bugün de bu söylemleri alt alta yazdığımız zaman, içerde de havuz sistemi ve denk bütçe ile dünyada yeni gelişimlerin olacağının işaretini veriyordu” diye konuştu. Refah Partisi’nin dış güçler tarafından yıkıldığını söyleyen Muhittin Aytunç, “Türkiye’nin birinci partisi olan Refah Partisi özellikle dış dünyada, Amerika Birleşik Devletleri’ni (ABD) ve Avrupa Birliğini rahatsız etti.

Bundan rahatsız olanlarda hemen harekete geçti. Buna bağlı olarak, Refah Partisi birinci parti olur olmaz, ANAP ile ortak hükümet kurma çalışmaları başlattı. Dışarıdan gelen gece 12 talimatı ile bu hükümet kurulamadı. Arkasından DYP ile hükümet kuruldu ve ilk seyahat Mısır, Libya, Nijerya’ya yapıldı” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ ABD’NİN ORTAĞIDIR

AK Parti iktidarının batı ile iş birliği içinde olduğunu söyleyen Aytunç “10 yıl önce kurulmuş olan AKP,  ABD’nin doğrudan bir ürünüdür. AK Parti kurulmadan önce beraber görüştüler. 10 yıldır beraber işler yaptılar. ABD’nin Irak’ı işgal etmesine destek verdiler. Afganistan’ı işgal ettiler. Suriye için işgal hareketleri hala sürüyor. Kıbrıs’ı böldüler. Büyük Orta Doğu Projesi’nin ana hedefi olan 22 İslam ülkesini 55’e çıkarma amacında AKP ABD’ye tam anlamıyla destek verdi. En büyük tehlikelerimizden bir tanesi de komşu ülkeler ve İslam ülkeleri ile aramız açıldı” ifadelerini kullandı.

KOMŞULAR İLE ARAMIZ BOZULDU

Seçmen olan vatandaşlarda da değişme olduğunu söyleyen Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Muhittin Aytunç, “Bu 10 yılda en büyük değişimlerden biri de vatandaşın beynin de oldu. Vatandaşın oy verirken aradığı özellikler değişti. Din anlayışı, başörtüsü ve tesettür anlayışı değişti. Ağızda sigara, altına kot giyme anlayışı ortaya çıktı. Yandaş medyalar ortaya çıktı. Ayrıca, AKP hükümeti hakkında bir söz söyleme vatan hainliği ile aynı değerde oldu” dedi. Komşu ülkeler ile aramızın bozuk olduğunu da söyleyen Candan, “İran yetkileri bir saldırıda ilk olarak Malatya’daki radar üssünü vuracaklarını söylüyor. Durduk yerde İran ile düşman olduk. Azerbaycan ile Ermenistan yüzünden aramız açıldı. Dostlar düşman oldu düşmanlar dost oldu. Akan kan durmaz adım adım büyük İsrail devletine doğru gidiyoruz. Bu olaylardan 3. dünya savaşı çıkar. Bu on yılda şu görüldü ki; ABD gücünü kullanarak ülkelerdeki maddi ve siyasi güçleri elinde tutuyor. ABD menfaatleri kullanarak yeni düzen kurulmaya çalışılıyor. Milli Görüş buna karşı gelmek için kurulmuş bir parti idi. Bugün çıkıp sahte gözyaşı dökenler 28 Şubat’ta darbecilerle birlikte hareket etti. Fazilet Partisi’nin kapatılması için birçok sahte haber düzenledi. Milli Görüş Hareketi kaldığı yerden toplanıp devam edecektir” dedi.

TÜRKİYE’DE’Kİ STRATEJİK YERLER SATILIYOR

Türkiye’de özelleştirmenin de arttığını ve yeni anayasanın da sorunlara çözüm olmayacağını söyleyen Aytunç, sözlerine şunları ekledi: “Dünyanın hiçbir yerinde stratejik yerler özelleştirilmezken Türkiye’de birçok yer özelleştirildi. Hala Türkiye’de millet kandırılıyor. Ekonomik olarak iyi gittiğimiz söyleniyor.  Ekonomi de10’uncu olduğumuz vurgulanıyor. Bu şekliyle vatandaş devamlı fakirleşiyor. Bunun sonucunda da sağlıkta, aile içinde şiddet artıyor. Yeni çıkacak olan anayasa da belli bir süre sonra yine tartışmalara konu olacak. Her şeyi anayasalara bağlamak doğru değildir. Anayasa yapıldı. Her şey düzeldi anlayışı da doğru bir tutum ve anlayış değil. 10 yılda bir darbe yapıldığı, darbelerin içimizden yapılıp, dışarıdan desteklendiği bir gerçektir. Bundan sonra parlamentoda yapılan çalışmalar milli değerlerimize uygun olmalıdır. Bu gelişmeler idarecileri daha sağlıklı düşünmeye sevk etmelidir.”

 Şark Telgraf Gazetesi

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Sağlık Bakanlığı Binası

Sağlık Bakanlığına 27.000 Sözleşmeli Personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM…

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…

Haber ve İçerik Etiketleri

etiketler ile ilgi alanına giren haberlere daha kolay ulaşabilirsin..

Haber Kategorileri

haberleri kategori bazında gruplandırarak aradığın içeriğe daha kolay ulaşabilirsin.