Skip to main content

Solmaz Muş için önemli bir değer

Muş Haber Fotoğrafı

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Muş Şube Başkanı Murat Meriç, Bülent Solmaz’ın Muş için çok önemli bir değer olduğunu ifade ederek, “çalışan diğer müdürüler, onun gibi çalışkan olsaydı, Muş bugün çok daha farklı noktalarda olurdu” dedi

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Muş Şube Başkanı Murat Meriç, ziyaretlerini sürdürüyor. Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Muş Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Solmaz’ı makamında ziyaret eden Meriç, Solmaz’a övgüler yağdırdı. Solmaz’ın Muş için çok büyük öneme sahip olduğunu belirten Meriç, “kendisinin tecrübelerinden yararlanmak bizim için onur verici olacaktır” dedi.

Solmaz’ı birçok kurum müdürünün kendisine örnek alması gerektiğine dikkat çeken Meriç, “Ben, değerli büyüğüm, abim Bülent Solmaz’ı uzun yıllardan beri tanırım, bu memleket için neler yaptığını, memleketin kalkınmasına katkı sağlamak için nasıl öncülük ettiğini çok iyi bilirim. Şunu açık yüreklilikle ifade etmek isterim ki, bugün Muş’ta Bülent Solmaz gibi birkaç tane daha müdür olsaydı, memleketimiz çok daha farklı noktalarda olurdu” dedi.

Solmaz ile bir süre sohbet eden Meriç, TÜMSİAD’ın amaçları ve hedefleri hakkında da bilgi verdi.

Meriç, “TÜMSİAD İşadamları Derneği olarak, yerel ve evrensel değerlere sahip, azim ve kararlılıkla bütün insanlığa hizmet eden, dürüst, dinamik ve çalışkan, girişimci, gelişime açık, geleceğin dünyasında söz sahibi olan, dünyadaki tüm ülkelerde Türkiye’yi marka haline getirecek iş adamları kuşağı oluşturmaktır.”dedi.

TÜMSİAD’ın işadamlarının ve istihdam ettikleri elemanların kişisel, mesleki, sosyal ve kültürel gelişimlerine destek olmak amacıyla yola çıktığını ifade eden Meriç, “küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin iş ve işleyiş sistemlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak, ve işletmelerimizin, toplam kalite yönetimi standartlarına uygun çalışmalarını teşvik etmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

“Üyelerimiz arasında ekip çalışması anlayışını yayarak, kurumsallaşmaya ve köklü müesseselerin ortaya çıkmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz” diyen Meriç sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplumumuzun kültürel ve manevi değerleri ile beslenmiş, evrensel iş ahlakını özümsemiş, örnek iş adamı ve verimli işletme modelinin oluşmasına ve yaygınlaşmasına destek olmak istiyoruz.

İşletmelerin genel sorunlarını saptamak ve yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde bu sorunlara kesin ve kalıcı çözümler geliştirmek.

Sektör temsilcileri ile görüşerek ülke ekonomisinin sektörel bazdaki makro dengelerinin sıhhatli bir tarzda oluşması için projeler üretmek.

İşadamlarını ilgilendiren sanayi ve ticaret politikalarının oluşturulması ve uygulanmasında gerekli mercilere görüş bildirmek.

Tüm işadamları arasındaki işbirliği ve iletişim faaliyetlerini güçlendirmek için gerekli olan bilgi alışverişini yaygınlaştırmak ve bu konudaki çalışmaları teşvik etmek.

Üyelerimizin iç ve dış pazarlarda güvenli ve kazançlı ticaret yapabilmeleri için gerekli çevrelerin, ortamların oluşturulmasına, geliştirilmesine katkıda bulunmak.

Türkiye’nin yurtdışında tanıtımını sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek projelerde etkin rol oynamak.

Üniversiteler ile özel sektör arasındaki işbirliğini güçlendirmek

Çevre bilinci ve korumacılığı düşüncesinin toplum, işletmeler ve bireyler arasında yaygınlaşması için çeşitli faaliyetlerde bulunmak.

Ulusal ve Uluslar arası Sivil Toplum Örgütleri ile işbirliği içerisinde toplumun sosyal ve kültürel alanlardaki sorunlarına yönelik projeler üretmek.

TÜMSİAD Muş Şube Başkanı Meriç ve yönetim kurulu üyelerinin ziyareti nedeni ile memnuniyetini dile getiren Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Solmaz ise, “Muş’un kalkınması noktasında öncülük etmek maksadı ile yeni bir oluşum içerisine giren işadamı kardeşlerimize, çıktıkları bu yolda başarılar diliyor, nazik ziyaretleri nedeni ile kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Muş`un Sesi Gazetesi 

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri