Malazgirt´te yaklaşık bir aydır etkili olan ve geceleri sıfırın altında 22 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı yaşamı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Türkiye Şampiyonası ve Kulüplerarası Türkiye Şampiyonasına hazırlanan Malazgirtli atletler ise dondurucu soğuklara aldırmadan antrenmanlarını sürdürüyor.

Geceleri eksi 22 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı Malazgirt ilçesinde atletizmcilerin antrenman yapmasına engel olmuyor. Dondurucu soğuklara aldırmadan Türkiye Şampiyonası, Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası ve Yıldız Türkiye Şampiyonasına hazırlanan atletizmciler, tek amaçlarının güzel dereceler alarak Milli Takıma seçilmek olduğunu söylediler.

SOĞUK HAVALAR BAŞARIYA ENGEL DEĞİLDİR

Dondurucu soğuklara rağmen Malazgirt Şehir Stadyumunda ve karayolunda antrenmanlarını sürdürdüklerini belirten Malazgirtli atlet Oğuzhan Tutar, başarının kendiliğinden gelmediğini ifade ederek şunları aktardı: Soğuk havalar bizim başarımız için engel değil. Başarmak için çok çalışacağız. Çalmış isteyenler için her yer antrenman sahası oluyor biz bazen anayol üzerinde çalışıyoruz bazen futbol sahasında çalışıyoruz. Her gün futbol sahasında zor hava şartları altında akşama kadar antrenman yapıyoruz. İmkânlarımız olmadığı için buralarda antrenman yapmak zorunda kalıyoruz. Bununla olimpiyatlarda yer edinmek istiyoruz. Bayrağımıza dalgalandırmak istiyorum. Bunun için de elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız. Eminim ki bunu yapacağız ifadelerini kullandı.

ULUSLARARASI YARIŞMALARDA MADALYA ALMAYI HEDEFLİYORUZ

Milli takıma seçilmek için çok çalışmak gerektiğini belirten Malazgirtli atletizmcilerden Hamza Berat Taş ise, Tek hedefimiz Milli Takıma seçilmek ve milli bir sporcu olmak Zor şartlarda her antrenman yapıyoruz. Yazın sıcağında kışın soğuğunda yaz kış demeden her gün antrenman yapıyoruz. Emeklerimizin boşa çıkmaması için sabah, akşam uğraşıyoruz. Olimpiyatlara gidip ülkemize altın madalya kazandırmak istiyoruz. Uluslararası platformlarda, olimpiyatlarda derece almak istiyoruz. İnşallah gösterdiğimiz bu emek ve çaba ile bu hedeflerimize varacağız. İnşallah daha büyük dereceler almayı hedefliyoruz. Türkiye şampiyonalarında, balkan şampiyonalarında ve uluslararası yarışmalarda birçok madalya almayı hedefliyoruz. Amacımız yüksek dereceler elde etmektir. İnşallah istediğimiz gibi olur ifadelerini kullandı.

 

Muş Manşet Gazetesi