Ak Parti Danışma Kurulu Toplantısında konuşan İl Başkanı Ramazan Aşık sineyi millete dönmeye isteyenlere sert yanıt verdi. Aşık “sineyi milleti ağzına alanlar çok yakında sineyi sillet ile karşılaşacaklar” dedi.

Ak Parti Kurban Bayramının 4. günü olan dün Danışma Kurul Toplantısı yaptı. Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapılan 3. Danışma Kurulu Toplantısına Milletvekilleri Sebahattin Yıldız, Seracettin Karayağız, Medeni Yılmaz, Belediye Başkanları, Partililer ile davetliler katıldı. İki bölüm halinde yapılan toplantının bir bölümü basına ve davetlilere katıldı. Toplantıda Divan Başkanlığına İl Yönetimi tarafından önerilen Sebahattin Yıldız oy çokluğu ile seçildi. Sebahattin Yıldız yaptığı açılış konuşmasında “önümüzde iki seçim var. Bunların birincisi yaklaşık 4 buçuk ay sonra yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Ak Parti Meclisimizden bir Cumhurbaşkanı seçecektir. Biz bu konuda kararlıyız” dedi. Yıldız “ülkemizin ikinci seçimi ise 4 Kasım 2007 tarihinde yapılacaktır. Ak Parti yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra 4 Kasımdaki genel seçimlere daha güzlü girecektir. Partimiz yine vatandaşın desteği ve oyları ile tek başına iktidara gelecektir” diye konuştu.

BİRLİK OLALIM
Toplantıda Konuşan Ak Parti İl Başkanı Ramazan Aşık ise partililerine seslenerek “birlik olma zamanıdır. Bundan sonra eksiklerimizi görmeyeceğiz. Daha hoş görülü olacağız. Partimiz için hepinizi kapı kapı gezerek oy toplamaya davet ediyorum. Baş örtüsü konusunda konuşulan sözler benim çok zoruma gitmiştir. Bundan dolayı partimin tek başına iktidar olması için, bu sözleri sarf edenlere en güzel yanıtı vermek için, kapı kapı dolaşarak el öperek oy toplayacağım. Sizden de bunu bekliyorum. Öte yandan sineyi millete dönmeye çalışanlar çok yakında sineyi silleti göreceklerdir. Bu halk onlara en güzel yanıtı 4 kasım seçimlerinde verecektir” dedi.
HİZMETLERİMİZ SAYMAKLA BİTMEZ
Basına açık bölümde söz alan Ak Parti Muş Milletvekili Medeni Yılmaz “bize konuşmamız için ayrılan süre olarak 10 dakika uygun görülmüş. Bu süre zarfı içinde hizmetlerimizin başlıklarını sayamayız. Ama en önemli olanları söylemek istiyorum. Ak Partinin göreve gelmesi ile birlikte eğitimde, sağlıkta büyük yol alınmıştır” dedi. Medeni Yılmaz “yıllarca yapılan siyasette, siyasiler siyaseti bir hükmetme ve rant aracı olarak kullanmışlardır. Siyaset bu demek değildir. Ak Parti için siyaset anlayışı bir hizmet yarışıdır. Siyaset çok iyi yalan söyleme aracı değil, halka doğruları anlatmadır. İşte Ak Parti iktidara geldiğinden buyana siyaseti yanlış anlamamış, halkına hizmet etmek için kullanmıştır” dedi.
SEÇİM 4 KASIMDA
Ak Parti Muş Milletvekili Seracettin Karayağız ise yaptığı konuşmada Ak Partinin Türkiye ekonomisindeki başarısını anlattı. Karayağız “Ak Partinin göreve gelmesinden buyana 3 katrilyon lira borç ödenmiştir” dedi. Karayağız “birileri erken seçim istiyor. Ama istedikleri olmayacak. Vatandaşımız bizi 5 yıl görev yapalım diye seçim meclise gönderdi. Bizde sürenin sonuna kadar bu görevi sürdüreceğiz. Onların inadına 3 kasımda yapılması beklenen seçimleri 1 gün daha erteledik. Fakat şunu söylemek istiyorum. 4 Kasımda yapılacak seçimlerde yine Ak Parti halkımızın desteği ile ezici bir çoğunlukla iktidara gelecektir. Buda erken seçim diyenlere bir yanıt olacaktır” dedi. Haber: Mikail Gökarslan

 NULL