Yaklaşık bir buçuk aydır Muşta yoğun şekilde seçimlere yönelik çalışmalar yürüten AK Parti Muş 1. Sıra milletvekili adayı Mehmet Emin Şimşek, seçim döneminin tamamlanmasının ardından 24 Haziran Pazar günü sabahı Muş Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde oy kullanmaya gitti.

Okulda vatandaşların ilgisiyle karşılaşan Şimşek, sandık görevlileri ile tek tek tokalaştıktan sonra, tercih pusulasını aldı ve kabinde oyunu kullandı. Tercih pusulasının bulunduğu mühürlü oy zarfını 1055 nolu sandığa atan Şimşek, sonucun ülkeye hayırlar getirmesini diledi. Okuldaki diğer sandıkları da dolaşan ve vatandaşlarla sohbet eden Şimşek, seçim döneminin sona erdiğini ve bundan sonra son sözü milletin söyleyecek olduğunu ifade etti.

AK Partinin hizmet partisi olduğunu anlatan Şimşek, Seçim döneminde Türkiye’de herkes özgürce kendi çalışmasını yaptı. Bu sürecin neticesine geldik ve artık son sözü milletimiz söyleyecek. İstiklal ve istikbal mücadelesi olarak gördüğümüz süreçte halkımızın istikrar için tercih yapacağına inanıyoruz. Sonucun ülkemize kalkınma ve istikrar getirileceğini ümit ediyorum. Ben sandıklar açıldığında kazananın muhakkak surette milletimiz olacağına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun diye konuştu.

 

FıratDemir