Skip to main content

Şimşek AKP`den Aday Adayı

Muş Haber Fotoğrafı

29 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Belediye Başkan aday adaylığı için müracaat eden Musa Şimşek, basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, aday gösterilmese de partinin menfaat ve yararına üzerine düşecek olan her türlü sorumluluğu yerine getireceğini kaydetti.

AK Parti Muş İl Başkanı Ramazan Aşık’a müracaat dosyasını veren ve burada kısa bir açıklama yapan Musa Şimşek, Muş’un sorunlarına vakıf olduğunu ve göreve verilmesi halinde bu sorunları çözüme kavuşturacağını ifade etti. Şimşek, her zaman AK Parti’nin bir neferi olduğunu aday gösterilmemesi halinde aday gösterilen partili ile ortak hareket edip partinin daha da güçlü bir duruma gelmesi için çaba sarf edeceğini söyledi.

Parti binasında resmi başvurusunu yaptıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Musa Şimşek, “1976 yılında başladığım öğretmenliğe sırasıyla Merkez Alican ve Yazla Köyü İlkokullarında çalıştım. 1978-1984 yıllarında Merkez Soğucak Köyü İlkokulu Müdürlüğü ve Öğretmenliğini yaptım. 1984 yılında Merkez Yavuz Selim İlkokulu’na Öğretmen olarak atandım. Aynı okulda çalışırken 1987-1989 yıllarında Muş Gençlik Merkezi kurucu Müdürlüğü yaptım. Bu görevimin yanında Muş Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Şube Müdür Vekilliği yaptım. 1987-1989 yıllarında Eğitim Fakültesi Önlisans Bölümünü tamamladım. 1994-1999 yılları arasında Muş Eğitim Bir-Sen sendikasının teşkilatlanması ve kurucu başkanlığını yaptım. Aynı yıllarda Sendikanın bölgede kuruluş çalışmalarına katıldım. Memur-Sen Konfederasyonunun Kurucu ve Merkez seçici kurul üyeliğinde bulundum. 2002 yılında öğretmenlikten emekli oldum” dedi.

5 yıl önce AK Parti’den Belediye Başkan aday adayı olduğunu hatırlatan Şimşek, “siyasi hayatıma 1995 yılında Refah Partisinde Muş Milletvekilliği aday adayı olarak başladım. 1999 yılında Merkez Belediye Başkanlığına Fazilet Partisinden aday gösterildim. 2004 yılında AK Parti’den Belediye Başkan aday adayı oldum. Halen AK Parti’ de siyasi hayatımı sürdürmekte olup evli ve 2 çocuk babasıyım. Muş’a ve Partime faydalı olacağıma inancım, birikimim olduğu kanaatindeyim. Desteklerinizi bekliyorum” şeklinde konuştu.

MUSA ŞİMŞEK KİMDİR?
1956 yılında Muş Merkez Ilıca köyünde doğdum. 1969 yılında ilkokulu, 1972 yılında Tatvan Yatılı Bölge ortaokulunu, 1976 yılında Mersin İlköğretmen Okulunu bitirdim. 1976 yılında ilkokul öğretmenliğine başladım. Okul yıllarında öğrenci derneklerinde yöneticilik, kurucu başkanlıklarının yanı sıra Mersin’de Hak-İş’e bağlı sendikalarının faaliyet ve kuruluş çalışmalarında, Çukurova’ da bulunan öğrenci dernek ve temsilciliklerinin koordinasyon başkanlıklarını yaptım. 1974-79 yılları arasında çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazarlığı ve muhabirlik yaptım.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri