Skip to main content

Sendikalardan ortak basın açıklaması

Muş Haber Fotoğrafı

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı, Sağlık-Sen Şube Başkanı, Diyanetsen Şube Başkanı, Toç Bir Sen Temsilcisi, Bayındır Memursen Temslcisi, Enerji Bir Sen Temsicisi, Büro Memursen Temsilcisi, Birlik Haber Sen Temsilcisi, Ulaştırma Memursen Temsilcisi ortak basın açıklamasında bulunarak, terörü kınadılar.
 
Yapılan yazılı ortak basın açıklamasında: “Bilindiği üzere,  terör örgütünce, Hakkâri’nin Çukurca İlçesi nde güvenlik güçlerine yapılan saldırı sonucu 26 askerimiz şehit olurken, 22 askerimiz de yaralanmıştı. Önceki gün de, Bitlis in Güroymak ilçesi yakınlarında, polise ait zırhlı araca yönelik gerçekleştirilen uzaktan kumandalı bombalı saldırıda, 5 polisimiz şehit olurken, biri bebek, biri çocuk 4 sivil vatandaşımız da hayatını kaybetmişti. Türkiye nin birlik ve beraberliğine, demokrasisine, demokratikleşme çabalarına yönelik gerçekleştirilen bu saldırıları kınıyoruz. Ülkemizin son günlerde terörle mücadelede attığı kararlı adımlarla, güzel bir ortam oluşmuştu.

Ancak, milletimiz birlik-beraberlik içinde ve hiç olmadığı kadar büyük bir kararlılıkla  bu beladan kurtulacaktır. İçerden ve dışarıdan buna engel olmaya çalışacakların da gücü buna yetmeyecektir. Bölge halkının haklarını savunduğunu iddia edenlerin  sivil, asker, kadın, çocuk, bebek ayrımı yapmadan herkesi katletmesi de, böyle olmadığının en açık örneğidir. Türkiye, güçlü demokrasisi, büyüyen ekonomisiyle bölgesinde lider, dünyada sözü dinlenen bir ülke olmaya devam edecektir. Bu güçten rahatsız olanların,  terör  aracılığıyla birlik ve beraberliğimize, huzur ve refahımıza yönelik gerçekleştirdiği eylemler amacına ulaşamayacaktır. Demokratikleşme çalışmaları, her zamankinden daha kararlı bir şekilde devam edecek, özgürlükçü, demokratik yeni anayasa için çıkılan yoldan dönülmeyecektir. Bu tür eylemler hatırlanacağı üzere, demokratikleşme yönünde kararlı adımların atıldığı zamanlarda artırılarak bu yöndeki çalışmaların sabote edilmesi amaçlanmaktadır. Bu oyuna gelmemeli, demokratikleşmeden geri adım atılmamalıdır. Vatandaşlarımızı tahrik etmeye yönelik bu tür eylemlerde,  birlik ve beraberliğimizden taviz vermemeliyiz. Yapılacak çalışmalarla bataklık kurutulmalı, , halk desteğini kaybetmesi sağlanmalıdır. Başka tür yapılanmalara fırsat verilmemelidir. Bunun için yapılması gereken ise, demokratikleşme yönünde atılacak güçlü adımlardır. Halkının tamamını kucaklayan, ötekileştirmeyen yeni bir anayasa, her türlü sorunun çözümünde referans olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Memur-Sen ailesi olarak, şehitlerimize Allah tan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz” denildi. Muş Ovası Gazetesi 

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri