Kısa bir süre içerisinde tamamlanması beklenen Semt Pazarının kapalı alanında başlatılan asfalt çalışmalarını Dede’nin yerinde inceleyerek birim amirlerinden bilgi aldı.

Belediye Başkanlığı tarafından Sunay mahallesinde yaklaşık 2 ay önce başlatılan semt pazarı çalışmalarında sona doğru gelindi. Çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Necmettin Dede birim amirlerinden bilgi aldı. Dede, Semt Pazarının en geç 1 ay içerisinde tamamlanacağını söyledi.
Yaklaşık 2 ay önce inşasına başlanan 1050 metrekarelik Semt Pazarında asfaltlama çalışmaları yapıldı. Kısa bir süre sonra hizmete girmesi beklenen, Büyüközerler Petrol arkasında inşa edilen semt pazarında asfaltlama çalışmaları, Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin de katılımı ile dün gerçekleştirildi.
Belediye Başkanı Necmettin Dede, çalışmaları yerinde incelerken, pazaryerine geçiş sürecinin sorunsuz olması için Belediyenin gerekli tüm çalışmaları titizlikle sürdürdüğünü ve bu doğrultuda çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini belirtti.
Başkan Dede, kısa bir süre içerisinde tamamlanıp, hizmete girecek olan semt pazarında bundan sonra vatandaşların birçok ihtiyacını karşılayacaklarını söyledi.
Dede, “Pazarda sebzeden elektronik eşyaya kadar muhtelif mallar satılacak. Yıllardan beri büyük ihtiyaç olan semt pazarını kısa bir süre içerisinde halkımızın hizmetine açacağız. Semt pazarı tamamen halkımızın hizmeti için kuruldu. Haftanın belirli günleri ya da her gün halkımızın alış verişine açık tutulacak. Uygun fiyatlar ve bol ürünler olması için çaba göstereceğiz. Semt pazarından hem halkımızın hem de esnafımızın memnun kalmasını amaçlıyoruz” dedi.
Semt pazarında malların kurallara uygun olarak satışa sunulmasını sağlayıcı satış yeri, çevre ve alt yapı gibi düzenlemeleri yapacaklarını ve tüketicinin korunmasına yönelik tedbirleri alacaklarını belirten Dede, “memleketimiz adına büyük bir ihtiyaç olan Semt Pazarı’nın şimdiden tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Muşun Sesi Gazetesi