Meteoroloji Bölge müdürlüğünden edinilen bilgilere göre Erzurum, Muş, Bitlis, Bingöl ve Van illeri ve çevresinde kuvvetli yağışların etkili olacağı öğrenilirken, olası su baskınlarına karşı tedbirli olunması istendi.
 
Meteoroloji yetkilileri uyardı. Bölgede ve ilimizde beklenen kuvvetli yağışlardan ötürü uyarılarda bulunan meteoroloji yetkilileri olası su ve sel baskınlarına karşı tedbir alınmasını istediler. Öte yandan Muş Belediyesinin de olası su baskınlarına karşı tedbir aldığı öğrenildi. Hava sıcaklığı yurdun iç bölgelerinde azalırken, kuzey, iç ve doğu bölgelerde görülecek yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nden edinilen bilgiye göre; yurdun kuzey, iç ve doğu bölgelerinde görülecek olan yağışların; öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz in iç kesimleri (Bolu, Karabük ve Kastamonu), İç Anadolu nun kuzeybatısı. Hava sıcaklığı yurdun iç bölgelerinde azalırken, kuzey, iç ve doğu bölgelerde görülecek yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nden edinilen bilgiye göre; yurdun kuzey, iç ve doğu bölgelerinde görülecek olan yağışların; öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz in iç kesimleri (Bolu, Karabük ve Kastamonu), İç Anadolu nun kuzeybatısı (Ankara, Kırıkkale, Çankırı ve Eskişehir) ile Kırşehir, Nevşehir, Yozgat ve Çorum çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.  Hava sıcaklığı, iç bölgelerde 1 ile 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güney ve doğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.
KUVVETLİ YAĞIŞ, ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI
Meteoroloji, yağışların; öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz in iç kesimleri (Bolu, Karabük ve Kastamonu), İç Anadolu nun kuzeybatısı (Ankara, Kırıkkale, Çankırı ve Eskişehir) ile Kırşehir, Nevşehir, Yozgat ve Çorum çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım, v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi. Uzmanlar, Doğu Anadolu nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulundu.
-BÖLGELERDE HAVA-
Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik) ile sabah saatlerinde İstanbul, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek.
Ege: Parçalı ve çok bulutlu, Afyon ve Kütahya çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.
Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
İç Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren bölgenin kuzeybatısı (Ankara, Kırıkkale, Çankırı ve Eskişehir) ile Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Batı Karadeniz: Parçalı çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Kastamonu ile iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Karabük ve Kastamonu) kuvvetli olması bekleniyor.
Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile Gümüşhane ve Bayburt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Çorum çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması istendi.
Doğu Anadolu: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve batısı kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
Güneydoğu Anadolu: Genellikle parçalı, zamanla bölgenin kuzey kesimleri çok bulutlu geçecek.
 Muş Ovası Gazetesi