Skip to main content

Şehitlik düzenlemesine katkı

Muş Haber Fotoğrafı

Belediye meydanı ile PTT arasında bulunan Hava Şehitliğinin düzenlenmesi için belediyenin girişimlerde bulunduğunu kaydeden Dede, yolun bir kısmını da şehitlik alanına hibe ettiklerini söyledi.

PTT meydanında bulunan Hava Şehitliğinin modern bir görünüme kavuşacağını kaydeden Belediye Başkanı Necmettin Dede, şehitlik çevresinde de trafiğin düzenleneceğini bunun için araç yolunun kapatıldığını ve bu yolun sadece yayalara açık olacağını söyledi.

Bir süre önce şehitlikte başlayan düzenleme çalışmaları ile ilgili olarak makamında gazetemize açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Necmettin Dede, Hava Şehitliği’nde başlatılan düzenleme çalışmalarının sürdürüldüğünü, şehitliğin arka kısmından geçen yolun araç trafiğine kapatılacağını belirtti. Yapılan çalışmalar kapsamında şehitliğin biraz daha genişletileceğini kaydeden Dede, “Şehitlik ile Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü binası arasında kalan yolun bir bölümü şehitliğe aktarılacak. Ayrıca bu yol araç trafiğine kapatılacak” diye konuştu.

Şehitlik düzenlemesi ile ilgili devam eden çalışmaların belediyeye mal edildiği yönündeki söylentilerin önüne geçmek için daha önce Belediyenin bir ilgisi olmadığı yönünde pankart astıklarını hatırlatan Dede, oysa çalışmaların başlaması için girişimlerin belediye tarafından yapıldığını ve yolun ise yine belediye tarafından şehitlik alanına dahil edildiğini kaydetti.

Dede, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile sürdürdükleri şehitlik düzenleme çalışmasının kısa sürede tamamlanacağını da kaydetti. PTT meydanında bulunan şehitlik alanında çalışmaların başlamasından dolayı memnun olduklarını kaydeden Dede, kente yakışır bir şehitliğin yapılacağını söyledi.
23 şehitlik, 1 büyük anıt mezar, 50 kişi kapasiteli tören alanının yapılacağı alanda ihaleyi Diyarbakırlı bir firmanın aldığı kaydedildi. Yaklaşık bir dönüm alana sahip olan şehitliğin çevre düzenlemesinin de yapılacağı bildirildi.

Hava Şehitliği’nin Milli Savunma Bakanlığı tarafından yeniden dizayn edilip güzel bir görünüme kavuşturulacağını belirten Dede, “Ankara’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen belediye başkanları toplantısında Milli Savunma Bakanı ile görüşüp hava şehitliği konusunu kendilerine aktardım. Sayın Bakanımız bu konudaki duyarlılığını gösterip hemen çalışma başlatılması talimatını verdi. Şehitliğimizin yeniden güzel bir hale getirilmesi için hazırlanan projeler bize gönderildi ve bizde onayladık bu projeleri. Başlayan çalışmalar neticesinde şehitliğimiz oldukça güzel bir hale getirilecektir” dedi.

Şehitlerimiz anısına yaptırılan bu şehitliğin önemli olduğunu vurgulayan Necmettin Dede, “Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimizi unutmamız mümkün değildir. Bugün bizler rahat bir şekilde yaşayabiliyorsak bunu aziz şehitlerimize borçluyuz. Bu anlamda uzun yıllarca önce yaptırılan hava şehitliği yıllardır bir düzenleme görmemiştir. Bu sebeple Milli Savunma Bakanlığımız belediyemizin girişimleri sonucu şehitliğimizi yeniden düzenleyip çok daha güzel bir hale getirecektir” şeklinde konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri