Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde PKK terör örgütü üyeleri ile girdiği çatışmada şehit olan Piyade Er Mehmet Kanşiray, memleketi Muş’ta düzenlenen törenle, toprağa verildi. Hakkari’den karayolu ile Muş’a getirilen Piyade Er Mehmet Kanşiray için Muş’un Yaygın Beldesi’nde düzenlenen törene, Muş Vali Vekili Şaban Acar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Şinasi Çaşkurlu, Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, Hasköy Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.


Yaygın Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından düzenlenen törende konuşan Muş Vali Vekili Şaban Acar, ülkeyi bölmek ve parçalamak isteyenlerin emellerine kesinlikle ulaşamayacaklarını belirterek, haince şehit edilen Mehmet Kanşiray’ın intikamının mutlaka alınacağını söyledi.


Şehit Er Mehmet Kanşiray’ın Babası Abdurrahim Kanşiray da yaptığı konuşmada, oğlunun henüz 7.5 aylık asker olduğunu ve geriye sadece hatıra fotoğrafının kaldığını söyledi. Konuşmaların ardından şehit Piyade Er Mehmet Kanşiray’ın cenazesi, Yaygın Beldesi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

NULL