2 erin yaralandığı, 1 uzman çavuş ile 6 erin şehit olduğu saldırıdaki Muşlu şehit erlerin isimleri; Ferit Demir, Yakup Mutlu.

Saldırıda şehit olan askerlerin isimleri ise şöyle:
“Uzman Çavuş Harun Arslanbey (Adana), Erler Onur Bozdemir (Adıyaman), Kemal Pide (Ordu), Ferit Demir (Muş), Yakup Mutlu (Muş), Cengiz Sarıbaş (Giresun), Fatih Yonca (Hatay).”

Tokat’ın Reşadiye ilçesi Sazak köyü yakınlarında devriye görevi yapan jandarma ekipleri pusuya düşürüldü. Askerler ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1’i uzman çavuş 7 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı. Yaralı olan askerlerin bazılarının durumunun ağır olduğu bildirildi. Çatışmada yaralanan askerler Reşadiye Devlet Hastanesi’ne getirildi. Bölgede yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin düştüğü, bu nedenle operasyonun güçlükle yürütüldüğü belirtildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Reşadiye Kaymakamı Cihangir Güler, Sazak köyü yakınlarında teröristlerce jandarma ekiplerine düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 7 askerin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını kaydetti. Acılarının büyük olduğunu belirten Güler, şehit sayısının artabileceğini de dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hain pusu ile ilgili bir açıklama yaptı:

“Tokat’ın Reşadiye ilçesindeki terörist saldırıda askerlerimizin şehit olmasından büyük üzüntü duydum.

Birlik ve beraberliğimize, ülkemizdeki huzur ve kardeşlik ortamına yönelen bu hain saldırıyı şiddetle telin ediyorum.

Ülkemizin her tür terör eylemine karşı mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini ve bu saldırıların hiç bir zaman amacına ulaşamayacağını bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Vatanını canından üstün tutan, bu uğurda şehit olan kahraman askerlerimiz milletimizin gönlünde sonsuza kadar yaşayacaktır.

Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Tokat’taki saldırısında şehit olan 7 asker ile yaralanan 3 askerin isimleri belirlendi.

Reşadiye Kaymakamı Cihangir Güler, devriye görevi sırasında meydana gelen terörist saldırısında 1 uzman çavuş ile 6 erin şehit olduğunu söyledi. Güler, 3 yaralı askerden 1’inin uzman çavuş olduğunu, yaralılardan 1’inin durumunun ciddiyetini koruduğunu ifade ederek, “Şu anda hangi örgütün saldırıyı gerçekleştirdiği konusunda bir şey söylemem mümkün değil” dedi.

Kaymakam Güler, 7 askerin şehit olduğu saldırıda yaralanan 3 askerden birinin uzman çavuşu olduğunu, sağlık durumunun ağır olduğunu bildirdi. Güler, yaralı 3 askerden Emrah Mandıralı ile Uzman Çavuş Yusuf Öztürk’ün Niksar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını, sağlık durumu ağır olan Uzman Çavuş Öztürk’ün burada ameliyata alındığını kaydetti.

Saldırıda şehit olan askerlerin isimleri ise şöyle:

“Uzman Çavuş Harun Arslanbey (Adana), Erler Onur Bozdemir (Adıyaman), Kemal Pide (Ordu), Ferit Demir (Muş), Yakup Mutlu (Muş), Cengiz Sarıbaş (Giresun), Fatih Yonca (Hatay).”

Yetkililer, teröristlerin hangi örgüte mensup oldukları konusunda kesin bilgiye sahip olmadıklarını bildirdi