Kazada araçta sıkışan işçileri sivil savunma ve sağlık ekipleri uzun uğraşlar sonucunda çıkardı. Yaralanan 11 kişi hastanelerde tedaviye alındı.

Kaza, saat 22. 30 sıralarında Muş-Bingöl Karayolu Murat Köprüsü mevkiinde meydana geldi. Malatya’ya çalışmaya giden işçileri taşıyan Mehmet Kenan’nın kullandığı 65 Dp 272 plakalı minibüs, virajı alamayarak şarampole yuvarlandı. Kazada sürücü ile birlikte minibüste bulunan 10 işçi yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralı inşaat işçileri Cüneyt Tekin, Mehmet Sönmez, Sedat Baban, Mehmet Ali Sönmez, Mehmet Şirin Özşahin, Cevdet Demir, Osman Eta ve Suat Tekin’i ambulanslarla Muş Devlet Hastanesi’ne gönderdi.

Minibüs şarampole yuvarlandı, 11 yaralı

İKİ YARALIYI KURTARMAK İÇİN SEFERBER OLDULAR

Şarampole yuvarlanan minibüste sıkışan işçiler Nurullah Kılıç ve Reis Demir için sivil savunma ile sağlık ekipleri seferber oldu. Uzun uğraşlar sonunda işçiler sıkıştıkları yerden çıkarıldı. 2 yaralı, ambulansla Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Kılıç ve Demir’in sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. Doğan Haber Ajansı