Muş’ta bir işyerine giren hırsızlar güvenlik kameralarına yakalandılar. Hırsızların işyerinin kapısını nasıl açtıkları ve olaydan sonra nasıl uzaklaştıkları kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi.

Muş’ta eski hal civarında üç ayrı işyerine giren ve güvenlik güçleri tarafından yakalanan iki hırsız güvenlik kameraları tarafından da kaydedildi. Önceki gece saat 23.00 sıralarında eski hal civarında bulunan Özcanlar Peynircilik isimli işyerine giren hırsızlar daha sonra aynı mevkide bulanan Kebabistan isimli iş yerine girdiler. Kebabistan Lokantası’nın yanında bulunan bir işyerinin kameralardan habersiz işyerinin kapısını kısa süre içerisinde açan hırsızlar yaklaşık 4 dakika kaldıkları işyerinden çıkarak olay yerinden uzaklaştılar. Kebabistan Lokantası’na giren hırsızlar güvenlik kameralarına saniye saniye kaydedildikten sonra başka bir işyerini daha soymak için olay yerinden uzaklaştılar.

Daha sonra Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bir tüpgaz bayisine giren aynı kişiler duyarlı vatandaşların ihbarı üzerine yakalandılar. 155 polis ihbar hattını arayarak eski hal civarında şüpheli kişilerin dolaştığı ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen ekipler hırsızları kısa süre içerisinde yakaladılar.

Polis tarafından gözaltına alınan Y.Ö ve M.F.K isimli harsızların üzerinden işyerlerinden çaldıkları bol miktarda bozuk para çıktığı belirtilirken, adli makamlara sevk edilen şahısların tutuklandığı belirtildi.

 Topkan Haber Ajansı