Muş Sanayi Esnafı Belediye Başkanı Necmettin Dede’ye destek çıktı. Sanayi Sitesi Başkanı Şerafettin Subaşı, dün yaptığı açıklamada “daha önceki dönemlerde on işin dokuzu İl dışına gidiyordu. Şu anda on işin biri İl dışına gidiyor. Biz esnaf olarak bu durumdan oldukça memnunuz” diye konuştular.

Belediye ait bazı araçların İl dışında tamir, bakım ve aparat takılması konusuna Muş Sanayi Sitesi esnafı son noktayı koydu. Muş Sanayi Sitesi Başkanı Şerafettin Subaşı “son üç yıldır Muş Sanayi Sitesi Esnafı Belediyeye iş yaptığı kadar daha önceki dönemlerde iş yapmamıştır. Daha önce on işten dokuzu İl dışına giderken, şu anda on işten bir tanesi İl dışına gitmektedir. Dışarı giden işlerin birçoğu da bizim ustalığımızın yetmediği, bilmediğimiz işlerdir. Mesela bir ay önce ihalesi yapılan tuz serpme aparatının teklifi ilk olarak bizlere gelmiştir. Biz burada onu yapacak bir usta bulamadık. Çünkü, daha önce böyle bir iş yapmadık. Bunun için iş il dışına verildi” diye konuştu.

ESNAF BELEDİYEDEN MEMNUN

Başkan Subaşı “Muş Sanayi Sitesi Yönetiminde yaklaşık 13 yıldır göre yapmaktayım. Sanayimiz Belediye Başkanı Necmettin Dede döneminde gördüğü hizmeti hiçbir dönemde görememiştir. Belediyemiz üç caddemizi sıcak asfaltla kaplamış ve diğer üç cadde içinde yapılacak sözünü vermiştir. Bunun yanında çöpümüz düzenli alınmaktadır” dedi. Subaşı “biz daha önceki dönemlerde sanayi sitesi içinde kar temizliği yapması için iş makinesi kiralıyorduk. Fakat şu an durum hiç öyle değil. Sanayi sitesinin tüm temizliğini belediye ekipleri yapıyor” diye konuştu.

PARAMIZ ZAMANINDA ÖDENİYOR

Sanayi Esnaflarından Sülayman Ulaşkan “esnafımız belediye işlerinden memnun. Daha önce ki dönemlerde burada tek bir iş yeri belediyeye fatura kesiyordu. Şu anda 21-22 değişik iş yerinin faturası belediyeye kesilmektedir. Bunun yanında işimizi yaptığımızda paramızı da zamanın da alıyoruz. Biz belediyemizin sanayi esnafımıza verdiği destekten memnunuz” diye konuştu. Muş Ovası
 NULL