Çek Cumhuriyeti’nin Zdar Nad Sazavou kentinde 24 Nisan 2008 tarihinde düzenlenen Dünya Liselerarası Kros Şampiyonası’na Türkiye’yi temsilen katılan ve Dünya birincisi olan Muş Rekabet Lisesi Atletizm Takımı, Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü törenlerinde ayakta alkışlandılar.

Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü törenlerine katılan liseler arası dünya şampiyonu atletler, okullarındaki öğrenci arkadaşları ile birlikte resmigeçit törenine katıldılar. Dünya Liselerarası Kros Müsabakası’na katılan ve 5 bin metrede takım halinde dünya birinciliği ve ferdi sıralamada dünya üçüncülüğü alan sporcular kurtuluş törenlerinde de büyük ilgi gördüler. Düzenlenen kutlamalara katılan atletler, okulları adına resmigeçit törenine katılırken, geçit esnasında davetliler tarafından ayakta alkışlandılar.

Elde ettikleri başarının kendilerini çok mutlu ettiğini ve Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun kutlamalarından bir hafta önce böyle bir başarı elde etmelerinin kendilerini daha çok sevindirdiğini söyleyen atletler, “Biz bu başarıyı tüm halkımıza ve ülkemize armağan ettik. Böyle bir başarı almak bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir. İnşallah gelecekte yine böyle büyük başarılara imza atarak ülkemizin adını başarılarla andırırız. Kurtuluş kutlamalarında bizi onurlandıran herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştular. Topkan Haber Ajansı