Nevruz Bayramı kutlamalarında Vali Erdoğan Bektaş hakkında sarf ettiği sözlerden dolayı özür dileyen DTP Milletvekili Sırrı Sakık, yanlış bilgilerden dolayı o sözleri sarf ettiğini söyledi.

29 Mart yerel seçimleri ile ilgili olarak basın açıklaması yapan DTP İlimiz Milletvekili Sırrı Sakık, 21 Mart Nevruz Bayramında Vali Erdoğan Bektaş hakkında sarf ettiği sözlerinden dolayı özür diledi.

İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Demokratik Toplum Partisi seçim bürosunda basın açıklaması yapan Sakık, Nevruz Bayramında Vali Erdoğan Bektaş’ın Bostankent’e giderek halkı tehdit ettiği ve buna ait görüntülerin olduğu yönünde açıklamalar yaptığını, ancak daha sonraki araştırmalarında yanlış bilgilendirmeler olduğunu öğrendiğini söyledi.

Yapmış olduğu açıklamalar nedeni ile üzgün olduğunu ve Vali Erdoğan Bektaş’tan özür dilediğini belirten Sakık, “Ben burada hepinizin huzurunda Muş Valisi Erdoğan Bektaş’tan özür diliyorum. Nevruz’da bir konuşma yapmıştım. Bu konuşmayı yaparken de şuradan yola çıkmıştım. Onlarca insan beni aradılar ve dediler ki; Vali gelip burada bizi tehdit etti. Ve elimizde buna ait görüntüler var dediler. Ben ve Milletvekili abim Nuri Yaman, şunu söyledik. Eğer böyle bir şey varsa bundan vazgeçin. Yoksa takipçisi olacağız. Ama ben araştırdım ve gördüm ki böyle bir şey söz konusu değilmiş. Biz erdemli insanlarız. Biz bir şey varsa sonuna kadar takipte ederiz. Ama eksik bir şey varsa, yanlış bir bilgilendirme varsa da özür dilemesini biliriz. Biz, kendisine yapılan bir şey varsa vazgeçin demişizdir. Kendisi bu olayın hukuki boyutunu devam ettirebilir. Ancak ben insani olarak, bu olaydan dolayı kendisinden özür diliyorum” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi