Bir hasta ziyareti için ilimize gelen Erzurum Üniversitesi Fen Edebiyat Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Yavuz Onganer’e, Belediye Başkanı Necmettin Dede ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Talip Devrim, Muş Alpaslan Üniversitesi için Rektörlük davetinde bulundular. Onganer ise, ailesi ile görüştükten sonra teklife yanıt vereceğini belirtti.

Muş Alpaslan Üniversitenin kadroları kurulmaya devam ediyor. Bir yandan kadrosunu güçlendirmeye çalışan Muş Alpaslan Üniversitesi, bir yandan da yer arayışlarını sürdürüyor. Üniversite için herkes dört bir yandan çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ederken, İlimize bir hasta ziyaretine gelen Muşlu Prof. Dr. Yavuz Onganer’e, Belediye Başkanı Necmettin Dede ve Ticaret Odası Başkanı Talip Devrim’den Rektörlük teklifi geldi.

HEMŞERİMİZ OLSUN

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Talip Devrim “herkes gibi biz de üniversitenin bir an önce tam kapasite ile hizmete geçmesi için çaba harcıyoruz. Prof. Dr. Yavuz Onganer, daha önce Erzurum Üniversitesi Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Bizler, bir hemşerimizin üniversitemize rektör olmasından büyük onur duyarız. Kendisi İlimizi, insanlarını coğrafyamızı iyi bilen birisidir. Rektörlük konusunda ısrarlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

YANITINI BEKLİYORUZ
Belediye Başkanı Necmettin Dede “Sayın Onganer, burada bir yakınını ziyaret için İlimize gelmiş. Ben de Onganer’in geldiğini duyunca kendisine ulaştım. Kendisi de bizi kırmayıp makamımıza gelerek ziyarette bulunmuştur. Biz onu kurulacak olan üniversitenin kadrosunda görmek isteriz. Makamımızda bizleri ziyaretinde, kendilerine üniversite kadrosuna geçmeleri için davette bulunduk. Kendisi ailesi ile görüştükten sonra bizlere bilgi verecek” dedi.

TEKLİFİ DEĞERLENDİRECEĞİM

Prof. Dr. Yavuz Onganer “ben Muşlu bir hemşerinizim. Buraya bir hasta yakınımı ziyarete geldim. Daha sonra Belediye Başkanımızın bana ilettiği notu aldım. Ben de makamında kendilerini ziyaret ettim. Bu ziyarette Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızda bana eşlik ettiler. Ben iki Başkanımızın teklifini değerlendireceğim. Konuyu ailem ve çevrem ile görüştükten sonra kararımı açıklayacağım” diye konuştu.  Muş Ovası

 

 

 NULL