Skip to main content

Radyo ve televizyon sayıları açıklandı

Muş Haber Fotoğrafı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan açıklamada, 2014 yılı faal radyo ve televizyon kurumu sayısının bin 190 olduğu belirtildi.

Bu yayın kurumlarının %77,7´sinin karasal ortamda, %22,3´ünün ise sadece uydu, kablolu veya internet üzerinden yayın yapan kurumlar olduğu açıklandı. Karasal ortamda yayın yapan kurumların %79,3´ünün radyo yayıncılığı yaptığı belirtilen açıklamada, bu yayın kurumlarının %11,7´sinin televizyon yayıncılığı, %9´unun ise radyo ve televizyon yayıncılığı yaptığı belirtildi. Yerel yayın kurumlarının, karasal ortamda yayın yapan kurumların %86,8´ini oluşturduğu ve karasal ortamda yayın yapan kurumların %8,5´inin bölgesel yayın yapan kurumlar olduğu belirtildi.

Açıklamaya göre bu kurumların %4,6´sını ise ulusal yayın yapan kurumlar oluşturdu. Karasal ortamda ulusal yayın yapan kurumlar, istihdamda toplam istihdamın yüzde 60,4´ünü oluşturdu. 2014 yılında Radyo ve televizyon kurumlarında çalışanların %15,7´si yerel yayın yapan kurumlarda, %4,9´u bölgesel yayın yapan kurumlarda çalıştı. Sadece uydu, kablolu veya internet üzerinden yayın yapan kurumların toplam istihdamdaki payı ise %19 olarak gerçekleşti. TÜİK açıklamasının programcılık ve yayın faaliyetleri istihdamına yönelik bölümünde ise toplam istihdamın %86,4 olduğu belirtildi.

Toplam katma değerin %89,7´sini karasal ortamda ulusal yayın yapan kurumlar oluştururken radyo ve televizyon kurumlarında toplam katma değerin %1,6´sını karasal ortamda bölgesel yayın yapan kurumlar oluştururken %1´ini ise karasal ortamda yerel yayın yapan kurumlar oluşturdu.

Katma değerin %7,6´sı ise sadece uydu, kablolu veya internet üzerinden yayın yapan kurumlar tarafından yaratıldı. Toplam katma değerin %93,9´unun televizyon programcılığı ve yayın faaliyetlerinde yaratıldığı da açıklamada yer aldı.   2014 Yılı Yayın Süresi 8 Milyon 184 Bin 370 Saat TÜİK, karasal yayın yapan kurumların 2014 yılı içerisinde 8 milyon 184 bin 370 saat yayın yaptıklarını açıkladı.

Yayın saatlerinin %74,5´ini radyo yayıncılığı, %15,4´ünü radyo ve televizyon yayıncılığı, %10,1´ini ise televizyon yayıncılığı oluşturdu. Yerli yapım programların yayın süreleri içerisindeki payı da %97,4 oldu. Bu yerli yayınların %75,3´ü radyoda, %9,9´u televizyonda gerçekleşirken yabancı yapım programların %42,9´u radyoda, %19,1´i de televizyonda yapıldı. Toplam yayın saatlerinde müzik yayınları ise %58´lik payın sahibi oldu. Müzik yayınları %85,3 ile en fazla radyoda yapıldı. Yayın saatlerine göre ikinci sırayı %9,2 ile reklamlar, üçüncü sırayı ise %7,6 ile haberler oluşturdu. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri