Muş Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 25 Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) öğretmeni, yaraların sarılması için deprem bölgesine gitti.
Kahramanmaraş depremlerinin yaşandığı ilk günden itibaren tüm birimleri ile seferber olan Muş Milli eğitim Müdürlüğü, deprem bölgesindeki çocuklara destek vermek için bu defa bölgeye Muş’ta farklı okullarda görev yapan 25 Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) öğretmenini bölgeye gönderdi.
Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç ve beraberindeki şube müdürleri tarafından uğurlanan PDR öğretmenleri Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesindeki çocuklar için psikososyal çalışmalar yürütecek.
İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bölgeye giden öğretmenlerin depremzedelerin yaralarının sarılmasına destek vereceklerini belirterek şunları söyledi: “6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından ülke olarak kenetlenmiş durumdayız. Bölgedeki vatandaşlarımızın mağdur olmaması için başlatılan seferberlik çalışmalarına bizlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak destek vermeye devam ediyoruz. Daha önce yapmış olduğumu yardım malzemelerinin haricinde şimdi de personel desteği sağlıyoruz. Kurumumuz bünyesinde görev yapan 25 psikolojik danışma ve rehberlik (PDR) öğretmenimizi Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine gönderdik. Öğretmenlerimiz bölgedeki depremzede vatandaşlara psikososyal destekler vererek, yanlarında olacaklar” dedi.